تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار: سمنان مرکز ديتا سنتر کشور شود

سمنان- ايرنا- استاندار سمنان با بيان اين که استان از لحاظ توسعه زيرساخت هاي فناوري اطلاعات در وضعيت ‌مطلوبي قرار دارد، گفت: استان سمنان متقاضي ايجاد مرکز ديتا سنتر کشوري (پايگاه داده) در مناطق سردسير و کوهستاني است.

به گزارش ايرنا، عليرضا آشناگر روز پنجشنبه در نشست مشترک جمعي از مسئولان استان سمنان با رئيس سازمان فضايي کشور در سالن غدير استانداري سمنان، افزود: استان سمنان آماده انعقاد هر گونه قرارداد براي عملياتي شدن راهبرد ايجاد مرکز ديتا سنتر کشور و اجراي طرح سمنان شهر هوشمند است.

وي ادامه داد: استفاده از زيرساخت هاي خوب استان سمنان در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات، زمينه تسهيل در دسترسي مردم و افزايش رضايت عمومي را به همراه دارد.

وي ابراز داشت: توسعه جامعه با روش هاي سنتي و قديمي ممکن نيست و ضرورت دارد توسعه استان مبتني بر دانش در دستور کار مسئولان قرار بگيرد چرا که اين مهم مورد تاکيد مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب نيز است.

آشناگر تصريح کرد: کسب و کار هاي جديد با روش هاي نوين سازماندهي شود و ضرورت دارد سرمايه گذاري ها با روش هاي نوين و در بستر الکترونيک و فناوري شکل بگيرد.

زمينه براي کسب و کار جوانان فراهم شود

آشناگر بيان کرد: زمينه و شرايط براي جوانان به منظور ايجاد کسب و کارهاي نو فراهم و سخت گيري ها تعديل شود.

وي با اشاره به حجم گسترده عمليات رواني دشمنان عليه کشور، اظهار داشت: اگر شرايط براي کسب و کار فراهم نشود فرار سرمايه ها مانند فرار مغزها رخ خواهد داد چرا که دشمن دائما در حال دسيسه عليه کشور است.

استان سمنان 110 هزار دانشجو دارد

استاندار سمنان با بيان اين که استان سمنان در حدود سه هزار و 360 عضو هيات علمي دارد، ابراز داشت: در استان سمنان بيش از 110 هزار دانشجو در مرکزهاي مختلف دانشگاهي مشغول به تحصيل هستند که از اين تعداد 70 هزار دانشجو در دانشگاه هاي دولتي مشغول به تحصيل هستند.

وي اضافه کرد: آمار بيانگر بالابودن نرخ باسوادي به عنوان شاخصه توسعه يافتگي در استان سمنان است و بايد از اين ظرفيت براي توسعه، ترقي و پيشرفت استان بيش از پيش استفاده کرد.

گردشگري محور توسعه استان سمنان

استاندار سمنان خاطر نشان کرد: استان سمنان داراي ظرفيت هاي زيادي در زمينه هاي مختلف مانند طبيعي، تاريخي و سلامت است که استفاده و بهره وري اين ظرفيت موجب توسعه، رونق اقتصادي و اشتغالزايي مي شود.آشناگر افزود: 80 درصد پهنه استان سمنان را مناطق کويري و بياباني تشکيل مي دهد که اين مناطق نيز داراي ويژگي 0هاي منحصر به فرد است.

وي ادامه داد: از توانمندي ها و ظرفيت هاي استان سمنان براي رونق صنعت گردشکري به خوبي استفاده نشده و اين مهم چالش بزرگي است و ضرورت دارد اين توانمندي ها با در نظر گرفتن نوآوري، خلاقيت و ابتکار به منظور توسعه استان استفاده شود.

عدم کنترل حريم شهري چالش استان سمنان

استاندار سمنان خاطر نشان کرد: ساخت و ساز هاي غيز مجاز در کشور در حال گسترش است و استان سمنان نيز با چالش عدم کنترل حريم شهري مواجه است.

وي با بيان اين که زيرساخت هاي الکترونيکي و برنامه ها در بستر اينترنت کمک کننده براي کنترل حريم شهري است، يادآور شد: تعداد نيروها براي کنترل و نظارت بر تمام مناطق براي جلوگيري از تخلف جوابگو نيست ، اما بستر الکترونيک و برنامه هاي نرم افزاري کمک کننده براي رفع چالش ها و صرفه جويي در هزينه ها هستند.

آشناگر گفت: طرح تفضيلي شهر بايد در سامانه شهرداري به منظور برنامه ريزي دقيق در معرض ديد مخاطبان قرار بگيرد .

به گزارش ايرنا، مرتضي براري معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس سازمان فضايي کشور براي ديدار با استاندار و مسوولين استان و برگزاري چند نشست تخصصي در حوزه هاي مختلف گردشگري، زيرساخت و فضايي به استان سمنان سفر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان