تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه سمنان:
پيروزي مقاومت در سوريه گواه شکست سياست هاي آمريکاست

سمنان- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: پيروزي جبهه مقاومت در سوريه نشانه شکست سياست هاي استکبار جهاني و موفقيت آينده نگري رهبر انقلاب است.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد محمد شاهچراغي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سمنان در مسجد امام خميني(ره) اين شهر با اشاره به اهميت ديدار بشار اسد رئيس جمهوري سوريه با رهبري در تهران، ابراز داشت: پيروزي جبهه مقاومت نشاندهنده به ثمر نشستن خون شهداي مدافع حرم است.

وي اضافه کرد: جنگ در سوريه مانند جنگ تحميلي در کشور هشت سال به طول انجاميد و اکنون پيروزي سوريه مايه فخر و نشاندهنده شکست مسلم آمريکاست.شاهچراغي تصريح کرد: تامين امنيت کشور براي اين که مردم در فضاي امن و با آرامش زندگي کنند بخشي مربوط به کمک به سوريه بود.

وي با اشاره به فرموده رهبري مبني بر اينکه بشار اسد به واسطه حمايت مردمي پيروز جنگ است، خاطرنشان کرد: پيروزي سوريه گواه آينده نگري و عاقبت انديشي رهبري است.امام جمعه سمنان گفت: اعطاي لقب «قهرمان جهان عرب» به بشار اسد از سوي مقام معظم رهبري که هشت سال در جنگ مقاومت کرد خوشحال کننده است.

ساده زيستي در برابر ترويج فرهنگ زندگي غربي

وي با اشاره به شيوه زندگي اميرالمومنين(ع) و حضرت فاطمه(س) گفت: افراد در زندگي مشترک خود به منظور رسيدن به تعالي ساده زيستي، سازگاري و همکاري پيشه کنند.شاهچراغي تاکيد کرد: خانواده ها براي موفق بودن و عاقبت به خير شدن شيوه زندگي امام علي(ع) و حضرت فاطمه (س) را سرلوحه و الگوي زندگي قرار دهند.وي با اشاره به فرموده رهبري ادامه داد: دشمن براي رسيدن به اهداف شوم خود به دنبال ترويج فرهنگ غربي بين خانواده هاست و الگوبرداري از زندگي ائمه اطهار(ع) و زندگي ايراني و اسلامي راهکار مقابله با اين دسيسه است.

مداح پولي اثرگذار نيست

امام جمعه سمنان با اشاره به فرموده رهبري در ديدار با مداحان، گفت: گاهي اثرگذاري مداحان از يک روحاني بيشتر است اما اگر مداح به کسب درآمد و پول فکر کند اثرگذار نخواهد بود.

وي بيان کرد: مداحي که براي حضور در مراسم ابتدا درخواست پرداخت هزينه دارد براي جامعه اثرگذار نيست و نبايد از آنها استفاده کرد.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان گفت: مردم از معيشت خود ناراحت و نگران هستند اما به فرموده رهبري گوش مي دهند و صبر و مقاومت پيشه مي کنند تا مسوولان مشکلات را حل کنند.

امام جمعه سمنان اظهار داشت: کميته امداد امام خميني(ره) به واسطه شناختي که از جامعه نيازمند جامعه دارد کمک هاي مردمي را به جا خرج مي کند و مردم نيز به کميته امداد امام خميني (ره) کمک کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان