تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان تاکيد شد:
کنترل و تنظيم بازار شب عيد

سمنان- ايرنا- دادستان عمومي و انقلاب مرکز سمنان گفت: با اخلال گران در نظام اقتصادي به منظور حفظ تعادل و کنترل قيمت در بازار برخورد قاطع مي شود.

به گزارش ايرنا، حيدر آسيابي روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان افزود: ملت غيور با حضور پر شور خود در راهپيمايي 22 بهمن نشان دادند همواره پاي آرمان هاي انقلاب هستند و اکنون وظيفه مسوولان است تا وضعيت خوب و رفاه مناسب براي مردم ايجاد کنند.

وي با بيان اين که در شرايط فعلي نبايد به مردم سخت بگذرد، ادامه داد: افزايش نظارت بر بازار راهکار کنترل قيمت کالاهاي مورد نياز مردم در روزهاي پاياني سال است.

وي ابراز داشت: در شرايط فعلي، هر گونه گراني در سبد خانوار بر اقتصاد خانواده اثرگذار است و بايد شرايط به گونه اي فراهم شود تا کالاي هاي مورد نياز خانواده ها روان و با ثبات قيمت توزيع شود.

آسيايي تصريح کرد: تشکيل کميته نظارت بر فرآيند توزيع کالاي اساسي يک پشتوانه و حامي براي نظارت بيشتر بر عرضه کالا در بازار و جلوگيري از تخلف ها است.

وي خاطر نشان کرد: عرضه يک کالا با قيمت هاي متفاوت در مراکز خريد موجب ايجاد بدبيني مردم نسبت به مسئولان مي شود و براي جلوگيري از ايجاد اين بدبيني نظارت بر قيمت عرضه کالا بايد بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز سمنان گفت: بالابودن قيمت گوشت مرغ در استاني که توليد کننده است در مقايسه با استان هاي همجوار قابل قبول نيست و بايد با آسيب شناسي اين تفاوت قيمت رفع شود.

به گزارش ايرنا، در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان درباره وضعيت بازار و روش هاي کنترل قيمت در ايام پاياني سال بحث و تبادل نظر شد.

معاون استاندار:

نظارت بر بهداشت و قيمت در بازار سمنان تشديد شود

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: نظارت بر تداخل صنفي، بهداشت و قيمت به منظور حفظ ثبات و کنترل قيمت در عرضه کالا در بازار ايام پاياني سال در استان تشديد شود.

حشمت‌الله عسکري در اين نشست با بيان اين که موجودي بازار مناسب است افزود: تشديد نظارت بر عرضه کالا با افزايش تعداد گشت هاي نظارتي و گرفتن تصميم هاي هوشمندانه موجب بازگشت ثبات نسبي به بازار مي شود.

وي با بيان اين که در شهرستان‌ها، فرمانداران با حساسيت بيشتر وضعيت و موجودي بازار را کنترل کنند، تصريح کرد: نظارت موجب کاهش تخلف ها و تنظيم بازار مي شود.

عسکري لازمه جمع بندي و دستيابي به نتيجه مطلوب براي کنترل قيمت ها در بازار را ارائه گزارش گشت‌ هاي بازرسي به شکل روزانه و مکتوب به استانداري سمنان مطرح کرد و يادآور شد: در شهرستان ها به دليل نبود پيکره منسجم بازرسي و نظارت بر بازار نيازمند کمک فرمانداران هستيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار سمنان تصريح کرد: خود رقابتي و خود نظارتي راهکار اثر بخش در کنترل قيمت هاست و بايد اين مهم در برگزاري نمايشگاه ها مدنظر قرار بگيرد.

معاون استاندار سمنان با اشاره به تفاوت قيمت عرضه گوشت مرغ در استان سمنان با استان هاي همجوار خاطر نشان کرد: بايد تمهيدات هوشمندانه براي کنترل قيمت گوشت مرغ در استان انديشيده شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار سمنان تصريح کرد: تصويب کردن مصوبه منع خروج مرغ زنده از استان سمنان مي تواند به عنوان راهکاري موثر براي کنترل قيمت گوشت مرغ در استان سمنان مورد بررسي قرار بگيرد.

به گزارش ايرنا، در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان درباره وضعيت بازار و روش هاي کنترل قيمت در بازار در ايام پاياني سال بحث و تبادل نظر شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان