تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شهردار شاهرود:
صدور پروانه ساخت در سطح شهر شاهرود امسال 16 درصد رشد داشته است

شاهرود - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار شاهرود درگفتگو با خبرنگاران گفت: در سال جاري 637 مورد پروانه ساخت صادر شده است واين تعداد در سال گذشته 568 مورد بود که خوشبختانه در سالجاري افزايش خوبي يافت.

محسن احمدي بيان کرد: يکي از عوامل رشد درآمدي در سال جاري براي شهرداري شاهرود رشد 16 درصدي پروانه‌هاي ساخت در سطح شهر شاهرود است.

وي با بيان اينکه طي سال 96 تعداد 568 مورد پروانه ساخت در شاهرود صادر شده بود، تصريح کرد: در سال 97 و با شرايط بد اقتصادي تعداد پروانه‌هاي ساخت صادره به 637 مورد رسيده است همچنين از نظر متراژ زيربنايي نيز بايد گفت در سالجاري 316 هزار و 526 متر مربع پروانه ساخت صادر شده که اين رقم سال گذشته 278 هزار متر مربع بود.

شهردار شاهرود ضمن بيان اينکه يکي از اقدامات اين مجموعه طي 15 ماهه اخير، داير کردن اداره سرمايه‌گذاري است تا با عضويت مديران و موثران بتوانيم ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در شهر را جذب کنيم، ابراز داشت: اقدامات خوبي در اين اداره در زمينه سرمايه گذاري صورت گرفته است براي مثال با توجه به اينکه توليد قطعات بتني به ندرت در کشور صورت مي‌گيرد اين اداره در مجموعه شهرداري شاهرود در نظر دارد تا با واگذاري به مرکز ثقلي براي پوشش تامين قطعات بتني شامل پازل، موزاييک و جدول باکيفيت عالي در منطقه شال‌شرق کشور تبديل شود

احمدي ضمن بيان اينکه سرمايه‌گذاري پيرامون تلويزيون شهري و بيلبوردهاي تبليغاتي نيز در مرحله فراخوان توسط اين اداره در شهرداري شاهرود قرار دارد، اضافه کرد: خوشبختانه اخذ مجوز احداث مجتمع فرهنگي و تجاري که سينمايي شاهرود نيز در فراخوان اداره سرمايه گذاري شهرداري شاهرود گنجانده‌شده تا آن شاء الله با مشارکت شهرداري، سرمايه‌گذار و مالک بتوانيم تا پايان سال 97 کلنگ زني اين مجموعه فرهنگي را شاهد باشيم.

وي در ديگر بخش سخنان خود با بيان اينکه براي فصل بهار کاشت 97 هزار گل و براي تابستان سال 66 هزاردر دستور کار شهرداري قرار دارد، تاکيد کرد: کاشت 14 هزار و 560 اصله درخت و 27 هزار و 210 اصله درختچه طي ايام نيمه اسفندماه انجام خواهد شد همچنين بايد گفت 27 هزار متر مربع گلکاري و 10 هکتار فضاي سبز طي يک سال گذشته شهر شاهرود ايجاد شده است.

شهردار شاهرود در ادامه ابراز داشت: در بودجه 98 شهرداري 73 درصد مربوط به حوزه عمراني و 27 درصد مابقي جاري است که براي انجام اقدامات عمراني 160 نفر نيرو به مجموعه شهرداري افزوده خواهد شد.

احمدي ضمن بيان اينکه شاهرود پيش از زمان تصدي گري بنده با افسردگي ناشي از فرسودگي مواجه بود، تصريح کرد: در بدو ورود تلاش شد تا براي برطرف کردن اين دو موضوع از هر عنصري که مي‌توانست به بهبود فضا کمک کند بهره گيريم که بهبود پارک‌ها، بلوارها، تخريب بالغ‌بر 100 ديوار فرسوده و خشتي، رنگ‌آميزي، اصلاح ميدان‌ها، استفاده از آب‌نما، خارج کردن 10 هزار سرويس نخاله از سطح شهر و. . . از جمله اين اقدامات بود.

وي با بيان اينکه اولين اقدام در حوزه شهرداري فعال کردن هر چه بيشتر خدمات شهري بود، اضافه کرد: با توجه به شرايط اقتصادي موجود براي ارائه خدمات 70 نفر تا پايان سال در قالب پاکبان به مجموعه خدمات شهري افزوده خواهد شد و همچنين اقدامات زير بنايي نظير احداث چهار ميدان، اصلاح بريدگي‌ها، بازگشايي معابر، اصلاح راه‌آب، آسفالت و احداث پنج پارک شهري طي اين مدت صورت گرفت.

شهردار شاهرود با بيان اينکه مطالعات احداث تقاطع غير‌هم سطح نياز به گذشت زمان داشت، بيان کرد: اين تقاطع در مسير شرياني که سرعت خودروها بالا نظير کمربندي‌ها انجام مي‌شود که ساخت آن نيز منافاتي با شهر انسان محور ندارد و البته در هسته مرکزي جايي که مراکز خريد به شکل سنتي وجود دارد، اجرايي نمي‌شود.

احمدي با بيان اينکه در گام اول مسير مطالعات از گريد حمل‌ونقل کشوري بهره گرفتيم تا امکان‌سنجي و ضرورت سنجي را در نقاط مختلف انجام دهد، در ادامه تصريح کرد: از بين پنج نقطه شهر شاهرود ميدان ولايت اولويت‌دارترين منطقه شناخته شد و ايجاد روگذر نيز در آن در شواري ترافيک نيز به تصويب رسيد که هم اکنون اين طرح وارد فاز مطالعات تکميلي شده است.

وي اضافه کرد: اصلاح هندسي ميدان ولايت با اجراي المان چند منظوره در دستور کار است و همچنين اصلاح هندسي ميدان‌هايي نظير امام حسين (ع) و بسيج با المان 40 متري نيز انجام مي‌شود.

شهردار شاهرود با بيان اينکه موضوع توجه به شهر انسان محور از همان بدو ورود به شهرداري مورد توجه ما بوده است، ابراز داشت: معتقديم کار بدون مطالعه و فرهنگ‌سازي اشتباه و ابتر خواهد بود و هنوز براي دوچرخه‌سواران در معابر کم عرض شاهرود امنيت کافي وجود ندارد و با اقدامات نمادين نمي‌توان کار را پيش برد.

احمدي با بيان اينکه ايجاد شهر انسان محور نيازمند تحقق زيرساخت‌ها است، تصريح کرد: مي‌بايست مبناي کار انجام مطالعات باشد که بر اين اساس در طرح خيابان 22 بهمن بررسي خط ويژه اتوبوس و تاکسي، ايجاد پياده راه خيابان مزار و ميدان جمهوري تا ميدان امام و هسته مرکزي شهر در دستور کار مطالعاتي قرار گرفت که اين موارد آماده ارسال به شوراي ترافيک شهرستان است.

وي ضمن بيان اينکه 90 درصد طرح‌هاي شهرداري در شوراي ترافيک شهرستان به تصويب مي‌رسد، اضافه کرد: در راستاي بهبود عبور و مرور اولويت ايمن‌سازي است که احداث پل عابرپياده در ميدان بسيج و بين دو جاده تندرستي پارک آبشار و بلوار در دستور کار قرار دارد.

شهردار شاهرود با بيان اينکه احداث پارک گل محمدي و پارک چهار هکتاري انگور ورودي شهر در دستور کار است، اضافه کرد: اين مجموعه که به عنوان طرح پايلوت در کشور انجام مي‌شود در رونق گردشگري شهر کمک زيادي خواهد کرد که انجام آن با همکاري انجمن انگور صورت خواهد گرفت


نسخه چاپي ارسال به دوستان