تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کانون زنان بازرگان استان سمنان تشکيل شد

سمنان- ايرنا- رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان گفت: کانون زنان بازرگان استان با هدف فعاليت هر چه بيشتر اين قشر در حوزه اقتصاد تشکيل شد.

به گزارش ايرنا، علي اصغر جمعه اي عصر چهارشنبه در اولين نشست هيات موسس زنان بازرگان در اتاق بازرگاني استان سمنان، اظهارداشت: حضور بانوان در عرصه توليد و تجارت تاثيرگذار است و آن ها مي توانند در اجتماع اقتصادي موفق و کارآمد باشند.

وي به لزوم تداوم و حضور زنان کارآفرينان در اجتماع تاکيد و تصريح کرد: زنان در بخش هاي مختلف اقتصادي توانسته اند توسعه متناسب را در کشور رقم بزنند.

جمعه اي ادامه داد: عضويت در اتاق نشان دهنده ميزان فعاليت تجاري، آموزش، مطالعات اقتصادي و به طور خلاصه به روز بودن اطلاعات بازرگاني است بنابراين اعضاي تشکل هاي اقتصادي وابسته به اتاق بايد کارت بازرگاني و يا عضويت را از اتاق ها دريافت نمايند.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان خاطرنشان کرد: اعزام هيات و پذيرش هيات تجاري براي توسعه مراودات تجاري از برنامه هاي اتاق بازرگاني است.

به گفته وي، در اين سفرها تاجران با طرف هاي تجاري و رايزنان سفارت کشورهاي هدف ملاقات کرده و اين ملاقات هاي مي تواند زمينه مبادلات دوطرفه را توسعه دهد.

وي تاکيد کرد: اتاق ها بايد تشکل ها و انجمن هاي تخصصي را ايجاد کنند اما فعاليت اعضاي تشکل دهنده سبب پويايي و توانمندي اتحاديه مي شود.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان يادآور شد: برگزاري نمايشگاه يکي از اهداف اتاق است و آخرين اطلاعات نمايشگاهي با توجه به رشته فعاليت، توسط درگاه هاي اطلاع رساني اتاق سمنان به اطلاع اعضاي اتاق و فعالان اقتصادي رسانده مي شود.

مشاور استاندار و مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري سمنان نيز در اين نشست گفت: حضور زنان در عرصه هاي اجتماعي و اقتصادي بسيار پررنگ است تا آن جا که زنان توانمندي نقش آفريني در ميدان هاي اقتصادي را دارند.

زينب کرکه آبادي، تاثيرگذاري بانوان را در فعاليت هاي اقتصادي مثبت برشمرد و ادامه داد: درحوزه تحصيل و دانشگاه دختران توانسته اند موفقيت 60 تا 70 درصدي در پذيرش کنکور را کسب کنند.

مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري سمنان اضافه کرد: بخش دولتي و اتاق بازرگاني از تشکل زنان بازرگاني حمايت مي کند اما ايستايي و رونق اين تشکل بر عهده اعضاء است.

به گزارش ايرنا، راضيه کارخاني، پروين مومن آبادي، ناهيد اميدي، فاطمه عرب و زينب صائمي به عنوان اعضاي اصلي و خديجه غنچه و فاطمه ناصريان نيز عضو علي البدل کانون زنان اتاق بازرگاني استان سمنان انتخاب شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان