تاریخ 1397/11/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير ارتباطات هشت طرح زيرساختي سمنان را افتتاح کرد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همزمان با ششمين روز از گراميداشت دهه مبارک فجر، هشت طرح زيرساخت ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان با حضور محمدجواد آذري‌جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به صورت همزمان افتتاح شد.

محمدجواد آذري‌جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اين هشت طرح که براي اجراي آن 304 ميليارد و 165 ميليون ريال هزينه شده است به صورت همزمان، با حضور عليرضا آشناگر استاندار و احمد همتي نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي بهره‌برداري کرد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان درباره اين طرح‌ها گفت: توسعه پهناي باند دسترسي ديتا اپراتورها در شهرستان‌هاي سمنان، شاهرود و دامغان، توسعه ظرفيت شبکه انتقال مراکز و ايستگاه‌هاي دامغان- گرمسار- ميامي و معلمان- سمنان- شاهرود- طرود از جمله طرح‌هاي افتتاح همزمان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سالن همايش‌هاي اداره کل امور مالياتي استان است.

سيد مسعود ميررضايي خاطرنشان کرد: توسعه و تکميل زيرساخت برق در شهرستان‌هاي سمنان، شاهرود و دامغان، با يک ميليارد و 200 ميليون ريال اعتبار و فيبر نوري مسير ميامي - داورزن به طول 116 کيلومتر و با اعتبار 69 ميليارد ريال در ششمين روز از دهه مبارک فجر به بهره‌برداري رسيد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان تصريح کرد: توسعه فيبر نوري مسير شاهرود- گرگان به طول 62 کيلومتر با اعتبار 37 ميليارد ريال و فيبر نوري مسير طرود- معلمان به طول 50 کيلومتر با اعتبار 30 ميليارد ريال در اين آيين به صورت همزمان بهره‌برداري شد.

شهرها، جاده‌هاي اصلي و ريلي استان سمنان داراي پوشش 100 درصدي و جاده‌هاي فرعي نيز داراي پوشش80 درصدي تلفن همراه هستند.

370 هزار مشترک تلفن ثابت، و 117 سايت پوشش اينترنت پرسرعت در استان سمنان وجود دارد و بيش از 90 دفتر آي. سي. تي در مناطق روستايي ارايه خدمات مي‌کنند و اکنون يک ميليون و 200 هزار مشترک تلفن همراه در اين استان وجود دارد.

111 طرح عمراني و اقتصادي در حوزه‌هاي مختلف مانند صنعت، کشاورزي، بهداشت و آب و فاضلاب در ششمين روز از دهه فجر در شهرستان سمنان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افتتاح يا عمليات اجرايي آن‌ها آغاز شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان