تاریخ 1397/11/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار:
سمنان پايگاه نمونه شهر تمام هوشمند شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: استانداري آمادگي لازم براي انعقاد قرارداد با وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي اجراي طرح شهر تمام هوشمند در مرکز استان سمنان را دارد.

عليرضا آشناگر در نشست شوراي اداري استان سمنان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سالن اجتماعات اداره کل امور مالياتي استان سمنان افزود: هوشمند‌سازي شهر و اجراي دولت الکترونيک موجب شفاف‌سازي، کاهش فساد مالي، صرفه‌جويي در هزينه و تقويت اعتماد عمومي مي‌شود.

وي با بيان اين که بيشترين مصرف کاغذ مربوط به بيمه و بانک است، ادامه داد: اجراي طرح دولت الکترونيک و ايجاد بستر دسترسي آسان و لحظه‌اي به اطلاعات در صنعت بيمه موجب صرفه‌جويي 2 هزار و 200 ميليارد ريالي در چاپ بيمه‌نامه مي‌شود.

وي ابراز داشت: اين حجم از صرفه‌جويي تنها در يک بخش خيره‌کننده است و اين ميزان صرفه‌جويي در هزينه‌ها و تقويت اعتماد عمومي، ضرورت اجراي دولت الکترونيک را دوچندان مي‌کند.

آشناگر تصريح کرد: 650 کيلومتر از مسافت بين تهران تا مشهد مقدس در استان سمنان قرار دارد که حجم زيادي از مسافران از اين مسير عبور مي‌کنند ولي هنوز در برخي نقاط جاده پوشش اينترنتي و تلفن همراه ضعيف است و ضرورت دارد به منظور افزايش ايمني و ارتقاي خدمات‌رساني به زائران امام رضا(ع) نقاط کور ارتباطي اصلاح شود.

وي با اشاره به شرکت‌هاي استارت‌آپي و استفاده از بستر الکترونيک و مخابرات براي رونق کسب و کار اظهار داشت: استارت‌آپ‌ها نوعي واسطه هستند که گردش مالي بالا ولي سود اندک دارند و در نظر گرفتن راهکارهاي تشويقي براي رونق استارت‌آپ‌ها کمک‌کننده است.

کلنگ‌زني مرکز ‌اي‌سي‌تي مطالبه جدي مردم سمنان است

استاندار سمنان در ادامه خطاب به وزير ارتباطات گفت: کلنگ‌زني مرکز آي.‌سي.‌تي مطالبه جدي مردم سمنان است که انتظار مي‌رود اين مطالبه اجرايي و در کوتاه‌ترين زمان به بهره‌برداري برسد.

آشناگر با اشاره به موقعيت جغرافيايي استان و قرار‌گيري در محور شرق به غرب و شمال به جنوب کشور و استقرار بخش زيادي از صنايع، تعداد زياد دانشجو و مهاجر در استان سمنان افزود: تعداد مشترکان استفاده‌کننده از فناوري‌هاي الکترونيک در استان سمنان بالاست و بر همين اساس تخصيص بسته حمايتي و در نظر گرفتن سرويس ميزباني رايگان مطالبه مردم استان سمنان است.

استاندار سمنان با بيان اين که 80 درصد پهنه اين استان، کويري است بيان کرد: استان سمنان به واسطه موقعيت جغرافيايي مقصد خوبي براي گردشگران کوير و دوستداران علم نجوم و فضا است و ضرورت دارد استفاده از اين ظرفيت‌ها مدنظر مسوولان قرار بگيرد.

استاندار سمنان يادآور شد: در دهه فجر امسال به برکت چهل سالگي انقلاب 80 ميليارد ريال طرح‌هاي مخابراتي به صورت همزمان در استان سمنان افتتاح شد و بهره‌برداري از اين ميزان طرح در اين استان نشان از تامين زيرساخت‌هاي الکترونيکي است.

دولت الکترونيک بسترساز امنيت پايدار و اعتماد عمومي است

رئيس مجمع نمايندگان استان سمنان هم در اين نشست گفت: اجراي دولت الکترونيک گامي براي تحقق امنيت پايدار، شفاف‌سازي و افزايش اعتماد عمومي در کشور است.

احمد همتي، افزود: اجراي دولت الکترونيک و تقويت زيرساخت‌هاي مخابراتي موجب توسعه کشور و رونق اقتصادي مي‌شود.

وي ادامه داد: در اين برهه از زمان، کشور براي توسعه و پيشرفت به شدت به زيرساخت‌هاي مخابراتي نيازمند است و براي تحقق اين راهبرد در کشور نيروي خلاق، باسواد و توانمند وجود دارد.

رئيس مجمع نمايندگان استان سمنان با بيان اين که دولت الکترونيک در بُعد اداري تحول ايجاد مي‌کند، اظهار داشت: استان سمنان زيرساخت‌هاي خوبي در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات دارد که استفاده از اين ظرفيت‌ها موجب تسهيل در دسترسي مردم و افزايش رضايت عمومي مي‌شود.

همتي با بيان اين که استان سمنان با وجود مديريت علمي و کاربردي سه برابر ميانگين کشور دانشجو دارد، تصريح کرد: استان سمنان ظرفيت پذيرش فناوري برتر دنيا را دارد.

وي خاطرنشان کرد: تسهيل در دسترسي مردم به هر آنچه که نياز دارند اولويت اول دولت و مجلس شوراي اسلامي است و تحقق اين راهبرد در سايه اجراي دولت الکترونيک در دستور کار قرار دارد.

همتي بيان کرد: شروع عمليات اجرايي مرکز ارتباطات و اطلاعات استان سمنان يکي از مطالبات جدي مردم است و انتطار مي‌رود در اين زمينه اقدامي موثر انجام شود.

رئيس مجمع نمايندگان استان سمنان گفت: مديران و مسوولان استاني تلاش کنند تا سمنان به عنوان نمونه آزمايشي شهر هوشمند انتخاب شود.

عباس دانايي فرماندار سمنان هم در اين جلسه با اشاره به افتتاح 114 پروژه در استان طي دهه فجر امسال گفت: مجموع پروژه‌هاي قابل افتتاح دهه فجر با اعتباري بالغ بر 103 ميليارد تومان در دستگاه‌هاي مختلف استان پيش بيني شده است.

وي با بيان اينکه شهر سمنان به علت تعدد دانشگاه‌ها به نام شهر دانشگاهي مي‌شناسيم، اظهار کرد: همچنين شهر صنعتي به جهت موقعيت خوب و وجود واحد‌هاي صنعتي در کشور است.

فرماندار سمنان همچنين تصريح کرد: در بخش تاريخي و گردشگري استان سمنان داراي موقعيت‌هاي ويژه‌اي است. دانايي،‌ شهر سمنان را به عنوان پايتخت ديتا سنتر ايران‌ دانست و افزود: در اين شهر بانک‌ها سرمايه‌گذاري کردند و اين‌نام مي‌تواند شرايط بسيار ويژه‌اي را براي استان فراهم کند. وي بيان کرد: در بانک رسالت به عنوان تنها ديتا سنتر ماژول کشور در سمنان افتتاح خواهد شد.

فرماندار سمنان با اشاره به اينکه به جهت وجود فيبر نوري، استان سمنان رتبه اول را در کشور داراست، گفت: به جهت امنيت بسيار بالا و موقعيت‌هاي بسيار خوب اميدواريم بتوانيم از اين ديتا سنتر بهره‌برداري مطلوب داشته باشيم.

دانايي خاطرنشان کرد: استان سمنان فعاليت استارت‌آپي خوبي در حوزه صنعت، پزشکي و اقتصادي دارد که نيازمند حمايت وزارت ارتباطات براي توسعه بيشتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان