تاریخ 1397/11/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات:
غيرقانوني دانستن فضاي مجازي مشکلي را حل نمي‌کند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: بايد فضاي جديد رسانه‌اي را در کشور تقويت و از ظرفيت رسانه‌هاي قدرتمند خود استفاده کنيم، با غيرقانوني نشان دادن فضاي مجازي مشکل حل نمي‌شود.

محمدجواد آذري‌جهرمي در آيين افتتان همزمان طرح‌هاي اقتصادي و عمراني شهرستان سمنان و طرح‌هاي حوزه فناوري اطلاعات استان در سالن همايش‌هاي اداره کل امور مالياتي سمنان، افزود: هجمه دشمني‌هاي دشمنان در دهه‌هاي پس از انقلاب کاسته نشده و مردم ايران با ايستادگي مشکلات را پشت سرگذاشتند.

وي با تاکيد بر اينکه نبايد ميدان رسانه را خالي کنيم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبري جوانان را به فضاسازي در شبکه‌هاي اجتماعي دعوت کردند، منافقين و سلطنت‌طلبان که کشور را به خاک و خون کشيدند اکنون در اين فضا بر ضدنظام اسلامي تبليغ مي‌کنند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تاکيد کرد: بگذاريم جوانان جواب اين دشمنان را بدهند، نمي‌شود اين افراد در شبکه‌هاي اجتماعي دشمني کنند و ما در صدا و سيما جوابشان را بدهيم، مگر صدا و سيما مخاطب جهاني دارد، بايد در شبکه اجتماعي جوابشان را داد.

وي با بيان اينکه از فضاي مجازي استفاده و مباني استفاده از آن را ساماندهي کنيم، اضافه کرد: رهبري براي استفاده از شبکه‌هاي مجازي دستور دادند و همه ما پيشگام باشيم.

وي با اشاره به تاکيد دايم برخي در کشور بر آسيب‌هاي فضاي مجازي، پاسخ داد: هر فضايي خطرهاي خود را دارد، اما بايد نسبت به موضوع ملاحظه کرد.

آذري‌جهرمي بيان کرد: در 40 سالگي انقلاب مخالفت با رسانه‌هاي نوين و انحصار رسانه را کنار بگذاريم، با برنو نمي‌توان به جنگ اف 14 رفت.

وي گفت: دعواهاي سياسي در کشور ما را از دشمني‌هاي بزرگتر در خارج از کشور غافل نکند، 40 سالگي انقلاب زمان بلوغ و پختگي است و ما با اين جريان‌ها هر روز مواجه هستيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بيان کرد: سال‌هاست در رابطه با دانش انرژي هسته‌اي و حقوق بشر در ايران دشمنان هجمه کردند، در حالي برخي کشورهاي ديگر در يمن و ديگر کشور در حال جنايت هستند.

دشمن به هر شکل از دشمني دست‌بردار نيست

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه کرد: دشمني‌هاي استکبار جهاني در هر مرحله سخت بود، از جنگ تحميلي تا تحريم‌هاي اقتصادي که بر مردم کشور تحميل شده است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه مردم دلبسته انقلاب هستند و ما غيرت به وطن و غيرت به دين داريم، کسي به ايران توهين کند رگ غيرتمان بالا مي‌زند، بيان کرد: با تمام مشکلات مردم پايبند انقلاب هستند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: امام‌خميني (ره) با برقراري ارتباطات بر دلها رسوخ کردند و ايشان با استفاده از ابرازهاي آن زمان اهداف انقلاب را پيش بردند.

وي با اشاره به اينکه نشست ضد ايراني در لهستان در حال تدارک است، افزود: 54 درصد افراد به زبان‌هاي مختلف به اين نشست پرداختند، سلطنت‌طلب‌ها و منافقين 24 درصد بودند و هشت درصد از طرفداران رژيم صهيونيستي هستند.

فناوري ارتباطات و اطلاعات بستر اشتغال‌آفريني است

به گفته وزير ارتباطات و فناري اطلاعات، شاخص در توسعه دولت الکترونيک ايجاد اشتغال باشد و موانع پاي جوانان را در بخش فناوري اطلاعات‌برداريم.

وي اضافه کرد: انقلاب صنعتي چهارم و عصر ديجيتال در جهان فراگير شده است و امروز اقتصاد در حوزه فناوري درآمد قابل توجهي نصيب کشورها مي‌کند.

وي به برخي ظرفيت‌هاي حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات اشاره و عنوان کرد: 17 درصد از دانش‌آموخته‌هاي دانشگاهي کشور در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات هستند و اين يعني ظرفيتي بسيار بزرگ که بايد از آن استفاده کرد.

آذري‌جهرمي تصريح کرد: کشوري مانند هندوستان از 5 تريليون دلار درآمد ناخالص ملي خود در دهه گذشته يک تريليون دلار را از درآمدزايي حوزه ديجيتال داشته است.

آذري‌جهرمي تصريح کرد: هر مرحله از مشکلات را عبور کرديم رشد قابل توجهي پيدا کرديم و عصر امروز عصر فناوري اطلاعات است که اقتصاد دنيا در اين حوزه در حال شکل‌گيري است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات يادآور شد: شاخص فناوري اطلاعات سمنان در کشور دوم است پس ظرفيت‌هاي خوبي در اين منطقه وجود دارد، طي يک سال 143 سامانه نسل سه و چهار اينترنت همراه در استان سمنان راه اندازي شده است و در بيش از 200 روستاي اينترنت برقرار است.

محمدجواد آذري‌جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات صبح روز چهارشنبه با حضور در گلزار شهداي آستان امامزاده يحيي (ع) سمنان به مقام شامخ شهيدان اداي احترام و اين آستان مقدس را زيارت کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان