تاریخ 1397/11/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در فراخوان حزب مردم سالاري به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‌مطرح شد
يکدل و يک صدا براي دفاع از ايران

حزب مردم سالاري به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‌بيانيه‌اي صادر کرد.

به گزارش ايسنا، متن اين بيانيه به شرح زير است:

دهه مبارک فجر يادآور خاطراتي فراموش نشدني از همبستگي ملي مردم ايران در جهت سرنگوني نظامي‌خودکامه و مستبد است که توسعه و پيشرفت را به بهاي افزايش اختلاف طبقاتي، به حاشيه راندن اسلام و نفي هرگونه انتقاد و اعتراضي در دستور کار قرار داده بود. حکومت پهلوي در مقابل خواسته‌ها و مطالبات مردمي‌که استقلال از بيگانگان، آزادي بيان و نقد، و استقرار نظامي‌دموکراتيک مبتني بر آموزه‌هاي اسلام يعني جمهوري اسلامي‌را مي‌خواستند ايستاد اما زماني صداي انقلاب ملت را شنيد که بسيار دير شده بود. جزيره ثبات خاورميانه، به دليل بي توجهي به مطالبات انباشته شده مردم، در يک چشم بر هم زدني بي ثبات شد؛ مردمي‌که به تاسي از روح الله خميني (ره) معتقد بودند پدرانشان نمي‌توانند براي آينده آنها تصميم‌گيري کنند و خود درباره نوع حکومت بايد نظر دهند. آنها يک صدا حکومتي اسلامي‌مبتني بر رأي و نظر مردم خواستند تا عدالت اسلامي‌در جامعه حاکم شود و در جامعه‌اي با کمترين تبعيض، آزادانه نظرات خود را بيان کنند. بي‌توجهي حکومت پهلوي به اين مطالبات، موجب فروريختن آن حکومت شد تا اثبات شود هيچ حکومتي بدون خواست مردم پايدار نخواهد ماند.

با پيروزي انقلاب اسلامي‌و تشکيل جمهوري اسلامي، مردم در پي تحقق مطالبات گذشته خود بودند و هرچند ترورها و ناآرامي‌هاي اوايل انقلاب و جنگ تحميلي هشت ساله، موجب بروز بي‌ثباتي‌هايي در کشور شد و تحقق مطالبات انقلاب مردمي‌ايران را با تأخير همراه ساخت، اما گام‌هاي بلندي هم براي رشد و توسعه کشور برداشته شد که به صورت کمي‌و کيفي قابل سنجش و بررسي است.

همانگونه که زير سوال بردن دستاوردهاي انقلاب شکوهمند اسلامي، اقدامي‌مغرضانه و دور از واقعيت است، از آن سو اگر بگوييم انقلاب اسلامي‌به تمام اهداف خود دست يافته نيز سخني آرماني خواهد بود که مبتني بر واقعيات جاري جامعه نيست و علاوه بر آن چنين تفکري مي‌تواند هرگونه حرکت رو به رشد را متوقف کرده يا سرعت آن را کاهش دهد. در واقع هنوز مطالبات فراواني باقي مانده که بايد در جهت تحقق آنها بسترسازي کرد تا انقلاب اسلامي‌به تعالي نزديکتري شود. اما اين به معناي توقف و سکون نيست.

ملت ايران عليرغم مشکلات فراوان و بويژه برخي سو مديريت‌هاي داخلي و تحريم‌هاي خارجي، همچنان پاي آرمانهايخود ايستاده اما اين امر به معناي ناديده گرفتن مطالبات اقشار مختلف مردم بويژه مطالبات اقتصادي و معيشتي نيست که اگر چه براي نان انقلاب نکردند، اما برخورداري از حقوق بديهي، حق غير قابل انکار اين مردم است.

اکنون در شرايطي وارد چهل سالگي انقلاب مي‌شويم که ضرورت همبستگي ملي و افزايش اعتماد عمومي‌به مسؤولان بيش از پيش احساس مي‌شود. انقلاب زماني مي‌تواند مسير حرکت خود را با قوت و قدرت بيشتري طي کند که فاصله ميان مردم و مسؤولان، همانند سال‌هاي اول انقلاب به حداقل برسد.

عليرغم برخي گلايه‌ها از مشکلات در جامعه بويژه مشکلات اقتصادي و معيشتي، مردم همچنان خواستار ثبات و تلاش پيگير براي تحقق مطالبات خود هستند و با وجود تمام مشکلات، براي دفاع از نام ايران، همچون گذشته، يکدل و يک صدا در راهپيمايي بيست و دوم بهمن ماه حاضر مي‌شوند تا يکپارچگي و اتحاد خود را در مقابل مخالفان اين کشور بويژه آمريکا به سرکردگي ترامپ، نشان دهند. حزب مردم‌سالاري ضمن گراميداشت ياد شهدا و دعوت از مسؤولان براي تلاش بيشتر در جهت رفع مشکلات مردم، از مردم وفادار ايران نيز دعوت مي‌کند همچون گذشته، با حضور در راهپيمايي روز بيست و دوم بهمن ماه، بار ديگر يکرنگي خود را در معرض ديد جهانيان قرار دهند تا آنها بدانند مردم ايران وقتي پاي تهديد و تحريم در ميان باشد، در مقابل بيگانگان ايستادگي خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان