تاریخ 1397/11/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کواکبيان در موافقت با طرح اعاده اموال نامشروع:
مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح‌طلب نمي‌شناسد

دکتر کواکبيان درصحن علني مجلس در موافقت با فوريت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و اجراي اصل 49 قانون اساسي، گفت: «قال الله الحکيم في محکم کتابه الکريم؛ لا تظلمون و لا تظلمون»

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريک ايام دهه مبارک فجر به همه فجرآفرينان و خانواده‌هاي معزز شهيدان و ايثارگران، اظهار داشت: فکر مي‌کنم مصوبه امروز ما در مجلس مي‌تواند يک عيدي خيلي خوب براي همه آحاد ملت در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي باشد.

رييس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس افزود: عزيزاني که به عنوان مخالف اين طرح صحبت کردند، عمدتا 2 نکته را مطرح کردند؛ يک نکته اينکه در اين مورد قانون داريم و چرا باز قانون مي‌نويسيم و نکته دوم گفتند که اصل اين طرح خوب است ولي فوريت ندارد و دستگاه قضايي و مسئولين مي‌توانند عمل کنند.

وي افزود: لذا دوستاني که صحبت کردند در حقيقت با روح حاکم براين طرح موافق هستند و فقط با فوريت‌اش مخالفند و از اينکه دوباره اين قانون اجرايي نشود نگرانند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي ضمن تشکر از حاجي‌بابايي و ساير اصولگرايان براي هماهنگي براي اين طرح افزود: ما مي‌خواهيم بگوييم که مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح‌طلب نمي‌شناسد و تفاوت نمي‌کند که چه رابطه خويشاوندي با فلان مقام حکومتي يا دولتي وجود دارد.

کواکبيان گفت: در اين طرح آمده که منسوبين مقامات را هم شامل مي‌شود. چرا که خيلي از مقامات ممکن است که خودشان سالم باشند ولي گرفتاري متعلق به فرزندان و خويشاوندان‌ ايشان باشد.

عضو هيات رييسه فراکسيون اميد مجلس اظهار داشت: در اين طرح افراد نظامي، سرتيپ 2 به بالا را هم شامل مي‌شود، حتي شامل کساني که در نهادهاي زير نظر مقام معظم رهبري هستند و از رهبري حکم دارند هم مي‌شود.

رييس فراکسيون ديپلماسي و منافع مجلس در ادامه گفت: ملت ما از نداشتن‌هاي طبيعي، تنگدستي‌هاي معيشتي و تحريم‌هاي اقتصادي آمريکا امروز چندان ناراحت نيستند، بلکه از رانت‌خواري‌ها، ويژه خواري‌ها، تبعيض‌ها و از فسادهاي مالي و بي‌عدالتي ناراضي‌اند.

کواکبيان با اشاره به فوريت اين طرح افزود: چه چيزي فوريت‌اش بيشتر از اجراي عدالت است لذا اجراي عدالت، دو فوريتي و سه فوريتي مي‌طلبد.

وي در ادامه با اشاره به حديثي از حضرت علي(ع) گفت: «يأ کلون مال الله کأکل الابل» مثل شتري که خيلي چيزهاي سبز را مي‌خورد، عده‌اي به جان بيت‌المال افتاده‌‌اند.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: ما مي‌خواهيم بگوييم که مجلس شوراي اسلامي در راس امور است و از حلقوم ظالمان از هرجناحي که مي‌خواهد باشد، بايد بيت‌المال را بيرون بکشد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: اصل 49، قبلا فقط شامل طاغوتي‌ها و عناصر قبل از پيروزي انقلاب مي‌شد، اما اين طرح شامل همه کساني که خداي ناکرده اموالي مصادره کرده‌اند مي‌شود.

وي افزود: در فضاي مجازي مي‌‌گويند که يکي در کاخ هويدا نشسته و يکي در لواسان چقدر ويلا ساخته است. ما مي‌خواهيم بگوييم که اين طرح شامل همه مي‌شود و دو فوريت دارد.

وي افزود: همکاران توجه داشته باشند که اين طرح شعاع قدرت را در نظر مي‌گيرد. از افراد زيرمجموعه دولت تا قوه قضائيه و حتي زير مجموعه نهادهاي زير نظر مقام معظم رهبري شامل اين طرح مي‌شوند.

رييس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس شوراي اسلامي در خاتمه گفت: دوستان امروز يک همدلي و هماهنگي بين جريان‌هاي داخلي مجلس در اعاده اموال نامشروع را به اثبات برسانيم.

شايان ذکر است در نهايت يک فوريت اين طرح به تصويب نمايندگان رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان