تاریخ 1397/11/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کواکبيان در نشست عمومي بررسي مشکلات شهر احمد آباد مستوفي:
ترامپ نمي‌تواند هيچ اجماعي عليه ايران راه بيندازد

روز چهارشنبه 3 بهمن 97 در راستاي ديدارهاي عمومي نمايندگان مجلس که با مسئولين و مردم مناطق و شهرستان‌هاي استان تهران به همت دکتر کواکبيان و هماهنگي دبيرخانه مجمع نمايندگان تهران برگزار مي‌شود، اين‌بار در مسجد موسي بن جعفر (ع) احمدآباد مستوفي با حضور عليرضا محجوب، سيد فريد موسوي و محسن عليجاني زماني و خانم فريده اولادقباد، نمايندگان مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي با مردم اين بخش به گفت‌وگو پرداخته و در جريان مشکلات و دغدغه‌هاي مردم شريف احمدآباد مستوفي قرار گرفتند.

دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مردم تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات و پرديس با گراميداشت ايام فاطميه و ذکر حديثي از حضرت زهرا (س) سخنان خود را آغاز کرد و گفت: اميدواريم همه کارهاي ما براي رضاي خدا باشد چرا که اگر کسي براي رضاي خدا کار کند، خداوند متعال مسير صلاح خود و جامعه‌اش را به وي نشان خواهد داد.

عضو هيات رئيسه فراکسيون اميد خاطرنشان کرد: در طول 40 سال گذشته سابقه نداشته که 5 نماينده مجلس به جمع مردم بيايند و پيگير مسائل آن‌ها بوده و دغدغه‌هايشان را پاسخ دهند که اين اتفاق از برکات انقلاب اسلامي است.

وي افزود: سه ماه پيش در اسلامشهر حاضر شديم و موضوع کلنگ‌زني مترو در همان جلسه شکل گرفت، همچنين دو ماه قبل در چهاردانگه جلسه داشتيم و دوهفته قبل نيز با حضور اعضاي شوراي شهر زمينه اين نشست و تشکيل جلسه ايجاد گرديد. به شما مردم قول مي‌دهم سه درخواست عمده شما را تا پايان اين دوره از مجلس شوراي اسلامي پيگيري و حل کنيم.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح کرد: سه هفته پيش در قيامدشت چنين نشستي برگزار شد، قيامدشتي که پيش از اين روستا بود و به برکت مجمع نمايندگان تهران به شهر تبديل شده و شوراي شهر مستقل و شهرداري مستقل يافت.

رئيس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي گفت: علي رغم مشکلات موجود در آستانه چهل سالگي انقلاب بايد وحدت و انسجام ملي خود را طوري نشان ترامپ و دشمنان اين ملت بدهيم که همگان بدانند ملت ايران همچنان استوار و متحد است.

وي خاطرنشان کرد: نسل جديد نمي‌دانند چرا انقلاب کرده‌ايم و مفاهيمي همچون استقلال سياسي، استقلال فرهنگي، استقلال اقتصادي و اتکا به خود و اعتماد به نفس همچنين آزادي که شامل آزادي مطبوعات، آزادي اجتماعات، آزادي بيان، بايد براي آن‌ها تبيين شود که آرمان‌ها و دستاوردهاي ماست و هرکس بخواهد ديکتاتوري به خرج دهد، ما نسل انقلاب در مقابلش مي‌ايستيم چرا که اين ملت براي آزادي قيام کردند.

رئيس خانه مطبوعات و رسانه‌هاي کشور گفت: جمهوريت نظام يک رکن مهم ديگر انقلاب است که براساس آن هيچ‌کسي جرات تصميم‌گيري از طرف مردم را ندارد و مردم مي‌توانند سرنوشت خود را تعيين کنند. همچنين اسلاميت نظام که هم استقلال و آزادي و جمهوريت در خدمت اسلام هستند و ما در پرتو اسلام اين راه را ادامه مي‌دهيم.

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: سه قول به مردم احمدآباد مستوفي مي‌دهيم، اول آن که تا آخر اين دوره موانع شهر شدن احمدآباد را از ميان برمي‌داريم، نکته دوم تصويب طرح تفصيلي شهر به طور قطعي تا پايان اين دوره انجام شود و سومين قول مستقر شدن ادارات مورد نياز در احمدآباد مستوفي است.

دبيرکل حزب مردم‌سالاري افزود: برخي فکر مي‌کنند چون ما اصلاح‌طلبان به مجلس رفته‌ايم فقط از دولت حمايت مي‌کنيم، در تذکرات و نطق‌هاي مجلس از دولت انتقاد مي‌کنيم و ضعف‌ها را گوشزد مي‌کنيم.

دکتر کواکبيان افزود: در شرايط فعلي کسي به فکر مذاکره با ترامپ نيست چرا که اساسا ترامپ آدم مذاکره نيست ولي بدانيد اگر برجام نبود 7 قطعنامه‌اي که بر اساس آن‌ها مي‌توانستند به ايران حمله نظامي کنند، گريبانگير ما بود و اينکه ترامپ نمي‌تواند عليه ايران اجماعي به راه بيندازد نيز از برکات برجام است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان