تاریخ 1397/10/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جنجال برون‌مرزي مجري ورزشگاه در برنامه زنده تلويزيون
عذرخواهي علي انصاريان

روز سه‌شنبه علي انصاريان (مجري، بازيگر و فوتباليست) بار ديگر با مطرح کردن مسائلي، حاشيه‌هاي تازه‌اي را براي خود و برنامه ورزشگاه ايجاد کرد.

به گزارش ايلنا، چندي پيش اعلام شد که علي انصاريان براي اجراي برنامه «ورزشگاه» شبکه پنج که يک برنامه زنده ورزشي ويژه جام ملت‌هاي آسيا است، انتخاب شده است. باتوجه به حاشيه‌هايي که اين بازيکن سابق فوتبال در زمان جام‌جهاني فوتبال در يک برنامه اينترنتي ايجاد کرده بود، اين خبر از همان ابتدا براي برخي ناظران عجيب به نظر مي‌رسيد اما يکي از رسانه‌ها در پاسخ به ابهامات ايجاد شده، اعلام کرد علي انصاريان به شکل مشروط مجوز اجراي برنامه در شبکه پنج را گرفته است. به نوعي توليد‌کنندگان برنامه ورزشگاه براي اينکه مجوز اجراي علي انصاريان در تلويزيون را بگيرند، تعهد داده بودند که او حرف خارج از عرفي را در تلويزيون مطرح نکند. روز سه شنبه؛ اما مجري ياد شده در آنتن زنده شبکه پنج درباره يک گزارشگر افغان مسائلي را مطرح کرد که بار ديگر سبب ايجاد حاشيه‌هايي براي او شد.

انصاريان در اين برنامه در پاسخ به حرف‌هاي يک گزارشگر افغان گفت: «امروز در فضاي مجازي يک ويديويي ديدم که يک گزارشگر افغاني درباره بازي تيم‌ملي ايران و يمن صحبت کرده و گفته تصويري که مي‌بينيد را با يَکي دو دَقيقه ديرتر ايراني‌ها مي‌بينند يا کلا نمي‌ببينند.»

انصاريان سپس خطاب به اين گزارشگر بيان کرد: «دوست عزيز، قربونت برم، اصلا اين حرف را نزن ما چيزهايي ديديم که شما اصلا نديديد. يادت باشد که درباره کشوري حرف مي‌زني که خيلي خيلي مديونش هستي. براي همين سعي کن گزارشتو بدي.»

به احتمال بسيار زياد صحبت‌هاي اين بازيکن پيشکسوت فوتبال به گوش گزارشگر افغان نخواهد رسيد اما اينکه چرا اين صحبت‌ها از سوي انصاريان مطرح مي‌شود را مي‌توان در صفحه اينستاگرام علي انصاريان جستجو کرد.

انصاريان در زمان پخش برنامه اينترنتي خود که در زمان جام‌جهاني هم پخش مي‌شد مرتب از حاشيه‌هايي که در برنامه ايجاد کرده صحبت مي‌کرد و از واکنش‌ها نسبت به اين صحبت‌ها به شدت خوشحال بود.

بر اين اساس مي‌توان اين طور نتيجه گرفت که انصاريان بار ديگر به‌دنبال جلب توجه است و براي اين موضوع شايد کارهاي ديگري را هم انجام دهد. بايد ديد که عمر تعهدي که مسئولان برنامه ورزشگاه براي حضور انصاريان داده‌اند تا کي ادامه پيدا خواهد کرد. با اين روند به نظر مي‌رسد که «ورزشگاه» خودش پشت درهاي ساختمان شيشه‌اي جام‌جم بماند. بعد از واکنش‌ها به رفتار علي انصاريان در برنامه ورزشگاه، از افغان‌ها عذرخواهي کرد و با انتشار ويدئويي در فضاي مجازي نسبت برخي از سوء برداشت‌ها و سوء تفاهمات بوجود آمده، واکنش نشان داده و گفته است: «شب گذشته من در برنامه ورزشگاه نسبت به اظهار نظر گزارشگر واکنش نشان دادم. متاسفانه اين موضوع دستخوش سوء تفاهم و برداشت‌هاي اشتباهي از اظهارات من در رسانه‌ها و فضاي مجازي شده است. بايد بپذيريم که هر سازمان و نهادي قوانين خاص خود را در پخش برنامه زنده، داشته و دارد که آن به تدابير و تصميمات مديران ارشد باز مي‌گردد. هدف من صرفا کنايه به گزارشگر بود که چرا در اين مورد اظهار نظر کرده است.

در اينجا لازم مي‌بينم که با قاطعيت تمام بگويم، هدف من خداي نکرده تحقير و توهين نسبت به کشور همسايه و دوستان افغاستاني نبوده و نخواهد بود و با کمال شجاعت و جرات از تمامي دوستان افغانستاني در صورت ناراحتي عذرخواهي مي‌کنم. نکته اصلي اين است که سخن و حرف من صرفا پيرامون جواب به گزارشگر بوده و هست.»

همچنين روابط عمومي شبکه پنج سيما با بيان اينکه اين اظهارنظر جنبه تمسخر و توهين نداشته است، اينطور اطلاعيه داد: «متاسفانه اين مطلب از سوي رسانه‌ها و فضاي مجازي با حواشي و سوءتفاهم‌هاي بسياري روبرو شده است. اظهار نظر مجري برنامه صرفا از جهت غرور ملي بوده و به هيچ وجه هدف تمسخر و توهين به ملت شريف و همسايه افغاستان نبوده است.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان