تاریخ 1397/10/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در نطق ميان دستور؛
از آب خليج فارس و درياهاي عمان و خزر براي توسعه استفاده کنيم

به گزارش خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، احمد همتي در نشست علني امروز (چهارشنبه، 19 دي ماه) مجلس شوراي اسلامي نطق ميان دستور خود را با سرودن شعري از سعدي شيرازي آغاز کرد؛ يکي بر سر شاخ و بن مي بريد خداوند بستان نظر کرد و ديد/ بگفتا گر اين مرد بد مي کند نه با من که با نفس خود مي کند.

نماينده مردم سمنان،مهدي شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي،در ادامه افزود: سال ها است که موجي در کشور ايجاد شده و سعي دارد که مردم و مسئولين را در دو طيف کاملا مجزا و جدا از هم نشان دهد که البته در ماه هاي اخير به شکل ناباورانه اي تشديد شده است، عوامل آن که عده اي محدود و در سطح اندکي از جامعه هستند و براي رسيدن به اين مقصود از تمام ابزارهاي تخريبي، انواع تهمت ها ،شايعات و ترفندهاي رسانه اي و تبليغي استفاده مي کنند.

عضو فراکسيون اميد مجلس افزود: اگرچه متاسفانه عملکرد برخي از مسئولان بر اين مسئله صحه مي گذارد؛ولي بَرآيند آنچه که منعکس مي گردد با واقعيت هاي موجود متفاوت است، کساني که دست به اين جوسازي ها مي زنند يا اطلاعات درستي ندارند و يا با انگيزه منافع شخصي دست به اين کار زده و منافع ملي و نظام را قرباني آن مي کنند.

وي تصريح کرد: در اين جا به دسته دوم يعني منفعت طلبان و قدرت طلبان مي پردازم، کساني که عملا تئوري ماکياولي را در داخل کشور به کار مي بندند و مي خواهند با هر روشي و از هر راهي به قدرت برسند حتي به قيمت زير پا گذاشتن اصول ديني و انساني و ارزش هاي انقلاب اسلامي؛ هرچه به زبان و قلمشان جاري است نشر مي دهند. بي توجه به آيه شريفه وَلا تَقفُما لَيسَ لَکَ بِهِ عِلمٌ إِنَّ السَّمعَ وَالبَصَرَ وَالفُؤادَ کُلُّ أُول ئِکَ کانَ عَنهُ مَسئولًا.

عضوکميسيون بهداشت،درمان مجلس گفت:در مهرماه سال گذشته نيز طي نامه اي محضر مقام معظم رهبري به اين گونه روش ها اشاره داشتيم،برخي مصاديق آن ها تبيين گرديد و خطر تنش ها و خيزش هاي اجتماعي ناشي از آن پيش بيني شد که متاسفانه حوادث دي ماه سال گذشته بر آن صحه گذاشت.وي ادامه داد:اکنون نيز اعلام مي کنيم کساني که دست به تخريب نهادهاي منتخب مردم زده و پروژه تسخير مجلس و سپس رياست جمهوري و بعد رهبري را آغاز کرده اند،بدانند که به بي راهه مي روند و ملت عزيز و رشيد ايران سال هاست که دست آن ها را خوانده اند و چهره واقعي آن ها را شناخته است، در واقع مردم ما مي دانند شعارهاي تند و تخريبي بدون راهکار عملي براي حل مشکلات مردم يا ناشي از منفعت طلبي است يا عوام فريبي.

نماينده مردم سمنان،مهدي شهر و سرخه در مجلس با بيان اينکه اين نوع تفکرات قوانين ملي و بين المللي را برنمي تابند و هر بهانه اي و هر دستاوردي فضاي کشور را متشنج کرده و اتحادملي و ارتباطات بين المللي را مخدوش مي سازند، مطرح کرد:حتي استراتژي نظام و رهبري که ارتباط با شرق و غرب عالم به جز رژيم صهيونيستي و آمريکا و آن هم در مورد لوازم مصرفي را درنظر دارد،نمي پذيرند و در هر فرصتي آن را خدشه دار کرده و عملا در جهت خواسته هاي ترامپ و دشمنان ما حرکت مي کنند.

همتي در ادامه افزود:جالب تر اينکه همين ها تريبون به دست گرفته و يا قلم فرسايي کرده که مسئولين چه کار مي کنند؟ و چرا تلاش نمي کنند، اين مدعيان بدانند قاطبه مسئولين نظام در رده ها و قواي مختلف تلاش هاي بي وقفه اي دارند، آن ها بيشتر ساعات شبانه روز را مي دوند؛ولي روي تردميل هايي که شما روشن کرده ايد. تردميل ها را خاموش کنيد تا حرکت روبه جلوي آن ها عليرغم همه موانع و مشکلات ديده شود.دکتر همتي نماينده مردم در مجلس دهم با بيان اينکه در شوره زار هيچ محصولي به عمل نمي آيد،تاکيد کرد:نمک بر کشتزار مديريت کشور نپاشيد تا مردم از ميوه آن بهره مند شوند.در اين رابطه همه مسئولند،تريبون داران ،قلم به دستان،رسانه ها به ويژه رسانه ملي مسول هستند.

همتي تاکيد کرد:هيچ فرد، نهاد و ارگاني نبايد خود را صرفا مطالبه گر بدانند و همه در حد خود و طبق قانون و شرع بايد پاسخگو باشند. در اين ميان رسانه ملي نقش اساسي دارد و اگرچه بدنه اين سازمان را کارکنان صادق و پرتلاش تشکيل مي دهند،ولي متاسفانه در آن جا هم درصد کمي ،برخي سياست گذاري هاي حساس را به عهده دارند که اهداف خاص خود را دنبال مي کنند و تهمت زدن به تخريب رقبا و مجلس و دولت برنامه اصلي آن ها است.

عضوکميسيون بهداشت،درمان مجلس اظهار کرد:براي شفاف سازي و ارتباط بيشتر مردم و مسئولين و خنثي کردن اين دسته ها،مدت ها است مديريت سازمان صدا و سيما کتبا پيشنهاد ايجاد شبکه مردم را داده ايم،ولي متاسفانه هيچ گونه پاسخي اعلام نشده است و اين مسئله خود سوال برانگيز است که آيا صدا و سيما مي خواهد مردم در جريان عملکرد و وضعيت مسئولان قرار بگيرند و به عنوان رسانه ملي زبان همه ملت ايران باشد؛يا کماکان چهره و وجهه

آن ها را آن طور که مي خواهد و مي خواهند ،ترسيم کند.

وي در ادامه مطرح کرد: بايد به فرمايش رهبر معظم عنايت کرد که تخريب ارکان نظام انقلابي گري نيست بلکه ويران گري است،ارکاني که قاطبه آن از خانواده معظم شهدا و ايثارگران هستند.

همتي ادامه داد:نکته قابل توجه و مهم در کنار اين مسائل شرايط دشوار اقتصادي مردم است که عليرغم تلاش ها و اقداماتي که مجلس انجام داده است به دلايلي که بخشي از آن ذکر شد ،هنوز اين مشکلات وجود دارد و تشديد شده است.

عضو فراکسيون اميد مجلس با برشمردن اقدامات مجلس درباره مشکلات اقتصادي کشور تصريح کرد:افزايش پلکاني به نفع حقوق هاي پايين، افزايش سطح معافيت مالياتي حقوق هاي پايين، همسان سازي حقوق بازنشستگان، تعيين سقف براي پاداش پايان خدمت براي حقوق هاي بالا، تسهيلات کم بهره براي اشتغال روستايي و عشايري، افزايش صفر درصدي براي حقوق هاي بالاي 5 ميليون تومان، افزايش سه برابري دريافتي مددجويان کميته امام(ره) و بهزيستي، قانون منع به کارگيري بازنشستگان، کمک به اجراي طرح تحول نظام سلامت، استخدام معلمين حق التدريسي که البته بايد رديف براي بودجه 98 ايجاد شود،از جمله اقدامات مجلس در موضوع مشکلات اقتصادي کشور است.

وي در ادامه مطرح کرد:در واقع هنوز هم کشور ما جزو کشورهايي است که ناعادلانه ترين شيوه پرداخت رسمي را دارد و تفاوت دريافتي هاي رسمي بسيار بيشتر از متوسط جهاني است و بايد اصلاح شود و کماکان اکثر دريافتي ها، بسيار پايين تر از خط فقر است.

اين نماينده مردم در مجلس دهم با بيان اينکه درکنار مسائل اقتصادي بايد وضعيت سياسي اجتماعي کشور نيز اصلاح شود و بسياري از اصول قانون اساسي و قوانين جاري که مغفول مانده است اجرا شود،گفت:بازداشت هاي سوال برانگيز و مبهم به ويژه در مورد اعتراضات صنفي شامل کارگران، معلمان، کارمندان و فعالان سياسي اجتماعي، قانونمندتر شده و در صورت بازداشت هاي قانوني بي درنگ پرونده به مراجع قضايي ارجاع شده و برابر قانون اساسي عمل شود که اعتماد مردم به قانون سست نشود.همتي در ادامه تاکيد کرد:نکته ديگر مسئله مهم آب است، آب يکي از چالش هاي جدي کشور ما است که باعث مشکلات جدي در بسياري از استان ها شده است که در اين رابطه بايد به چند نکته توجه داشت؛اول افزايش بهره وري آب در همه بخش ها است که وزارت نيرو با اجراي ضوابط مربوط مي تواند به اين هدف دست پيدا کند،دوم بايد موارد اختلافي را با مراجعه به قانون اساسي و قانون توزيع عادلانه آب و بحث هاي کارشناسي وعلمي حل کرد و از برخوردهاي احساسي و منطقه اي خودداري کرد.

عضوکميسيون بهداشت،درمان مجلس در پايان نطق خود تاکيد کرد:نکته آخر خليج فارس، درياي عمان و درياي خزر آب هاي سرزميني ما هستند و کشورهاي حاشيه آن ها از اين آب ها بهره برداري مي کنند؛بنابراين با خودتحريمي ميدان را براي آن ها خالي نکنيم و از اين منبع لايزال براي توسعه کشور استفاده کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان