تاریخ 1397/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل راه و ترابري استان سمنان:
راه مهم‌ترين زيرساخت و بهبود شاخص‌هاي توسعه است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان سمنان، سيدکمال‌الدين ميرجعفريان گفت: توسعه راه، مهم‌ترين زيرساخت و بهبود شاخص براي توسعه همه‌جانبه در بخش‌هاي مختلف به‌شمار مي‌رود.

مديرکل راه ترابري استان سمنان با بيان اينکه تا به امروز سعي شده است که در زمينه توسعه راههاي کشور، اقدامات چشم‌گيري انجام شود، افزود: با توجه به جايگاهي که حوزه راه در توسعه جوامع برعهده دارد، معتقديم توسعه اين بخش مي‌تواند به رشد ساير بخش‌ها منجر شود، به همين خاطر از راه و صنعت حمل و نقل به‌عنوان زيرساختي مهم براي توسعه همه‌جانبه جوامع ياد مي‌شود.

ميرجعفريان با اشاره به ظرفيت‌ها، استعدادها و منابع فراواني که استان از آن برخوردار است، خاطرنشان کرد: براي توسعه نيازمند آن هستيم که همه اين ظرفيت‌ها و استعدادها را به حرکت درآوريم.

وي با اشاره به دستاوردهاي کشور در حوزه راه تصريح کرد: علي‌رغم مشکلات و موانع زيادي که تا به امروز در زمينه توسعه راه‌ها و اجراي به موقع پروژه‌هاي اين بخش داشتيم، اما خوشبختانه گام‌هاي بلندي در اين زمينه برداشته شده است.

ميرجعفريان با يادآوري اينکه امروز استان سمنان به عنوان کريدور شمال به جنوب، همچنين غرب به شرق کشور است و از راه‌هاي اصلي و فرعي زيادي برخوردار است، ادامه داد: خوشبختانه در استان شاهد تحقق بخشي از برنامه‌هاي حوزه راه بوده‌ايم که در اين راستا مي‌توان به وجود آزادراه‌هاي و گريدورهاي مختلف اشاره کرد که در حال حاظر با داشتن سندهاي بالادستي از جمله سند آمايش مي‌توانيم با شتاب بيشتري براي توسعه راه‌هاي استان گام برداشت.

سيدکمال‌الدين ميرجعفريان گفت: راه‌هاي آسفالت روستايي نيز علاوه بر کاهش استهلاک و کاهش مصرف سوخت وسايل نقليه عبوري، باعث کاهش زمان حرکت و کاهش قيمت تمام شده کالاهاي توليدي و محصولات کشاورزي روستاها مي‌شوند و نقش عمده‌اي در اقتصاد روستايي و افزايش توليدات کشاورزي و دامي با حمل و نقل آسان‌تر به مراکز مصرف مي‌شوند و به طور کلي ايجاد و توسعه جاده‌هاي روستايي اثر بالقوه‏اي در کاهش هزينه‌هاي حمل‌ونقل و ايجاد فعاليت‌هاي بازاري دارد.

ميرجعفريان با اشاره به ظرفيت و وجود فرودگاه در هر منطقه اشاره و ابراز داشت: هر چهارراه ارتباطي نيازمند ابزار حمل‌ونقل است؛ جاده، فرودگاه و راه‌آهن ابراز حمل‌ونقل هستند که علاوه بر آن پتانسيل و ظرفيت گردشگري و وجود محصولات باغي و کشاورزي شاهرود در کشور بسيار انگشت‌شمار هستند.

مديرکل راه و ترابري استان گفت: علاوه‌بر راه و راه‌آهن که ابزارهاي مهم حمل‌ونقلي براي ترانزيت کالا هستند؛ ارتباط هوايي براي برقراري سريع‌تر ارتباط با مراکز مهم جمعيتي و جابه‌جايي سرمايه‌گذاران، مسافران و احياناً محصولات کشاورزي و باغي حرف اول را براي هر کريدور مي‌زند.

ميرجعفريان در پايان با اشاره به وجود بزرگراه‌هاي استان و همجواري با جاده ابريشم گفت: مسير جاده ابريشم در راستاي تحقق اهداف توسعه پايدار براي گسترش بيشتر مبادلات و همکاري‌هاي مشترک در جهت ساخت آينده‌اي روشن براي همه شهرها بر روي کمربند جهاني جاده ابريشم در فضايي کاملاً صلح‌آميز و نيز احترام به منافع مشترک مديريت و برنامه‌ريزي مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان