تاریخ 1397/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار شاهرود:
مجتمع فرهنگي و هنري شاهرود با اختصاص 40 ميليارد تومان اعتبار ساخت مي‌شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شاهرود يکي از مصوبات سفر رئيس‌جمهور به اين شهرستان را احداث مجتمع فرهنگي و هنري اعلام کرد و گفت: براي ساخت اين مجموعه 40 ميليارد تومان اعتبار تصويب شد. محمد کرم‌محمدي با بيان اينکه در سفر رئيس‌جمهور به شاهرود احداث مجتمع فرهنگي و هنري در دستور کار قرار گرفت، ابراز داشت: براي ساخت اين مجموعه 40 ميليارد تومان اعتبار تصويب شد که اين مجموعه قابل‌قبول و در شان مردم شاهرود خواهد بود. وي با بيان اينکه سفر رئيس‌جمهور به شاهرود ثمرات بسياري به همراه داشت، اضافه کرد: اين مجتمع فرهنگي و هنري برخوردار از سالن سينما، تئاتر، رستوران و غيره خواهد بود که اميدواريم تأمين زمين آن به‌زودي انجام و شاهد کلنگ‌زني اين مجموعه باشيم. معاون استاندار سمنان به برگزاري شانزدهمين نمايشگاه کتاب به‌عنوان بزرگ‌ترين رخداد فرهنگي در شهرستان اشاره و ابراز داشت: رکود خريد کتاب در اين نمايشگاه شکسته شد که اين امر نشان از فرهنگ غني مردم شاهرود دارد که در شهر عالمان دين و اخلاق توانستيم به چنين دستاوردهايي دست پيدا کنيم.

محمدي با بيان اينکه در هيچ کجاي تاريخ ايران نشاني از ناپختگي فرهنگي وجود نداشته است، تصريح کرد: ادبا، فضلا، فلاسفه و شاعران ايران در راستاي وحدانيت خدا و آموزه‌هاي ديني بسيار گفتند و نوشتند که معتقديم اگر در جامعه‌اي آثار فرهنگي مبتني بر واقعيت رشد کرد آن سرزمين هويت خود را روزبه‌روز توانمندتر خواهد ديد. وي با بيان اينکه گلايه‌مندي هنرمندان مبني بر عدم شرکت مسئولان در انجمن‌هاي فرهنگي کاملاً به‌جا است، اضافه کرد: مسئولان مي‌بايست به کار بومي بيش از فرهنگ وارداتي توجه کنند، گاهي به نام فرهنگ به اخلاق لطمه ميزنيم که اين امر ماندگار نخواهد شد.

فرماندار شاهرود با بيان اينکه مي‌بايست به عناصر ادب که همه آن در ادبيات کشور موجود است توجه شود، ابراز داشت: اگر به مقوله فرهنگ و هنرمند توجه کافي صورت نگيرد بي‌شک شبکه‌هاي مجازي جاي اصلي فرهنگ را خواهد گرفت. محمدي ضمن بيان اينکه کمبودها وجود دارد و ما گاهي شرمنده تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر مي‌شويم، تصريح کرد: در ارائه مجوزها بايد افراد بومي در اولويت قرار گيرند و معتقديم اگر کمکي قرار است به انجمن‌ها و تشکل‌هاي فرهنگي صورت گيرد بايد بر همين مبنا باشد.

فرماندار شاهرود در پاسخ به نماينده اصحاب رسانه مبني بر حمايت از خبرنگاران در بحث پرونده‌هاي حقوقي توسط برخي ادارات، ابراز داشت: در طي 21 سال خدمت در وزارت کشور معارض هيچ‌گونه نويسنده و خبرنگاري نبوده و نخواهم بود ولي در اين جريان مي‌بايست اخلاق نيز رعايت شود معتقديم اگر به عناصر هويت خود پايبند نباشيم شهرهاي ما قابل سکونت نخواهد بود. محمدي در ادامه تصريح کرد: اگر امروز در جامعه طلاق و آسيب‌هاي اجتماعي وجود دارد شايد ناشي از عدم توجه به تشکل‌هاي فرهنگي است که به‌جاي پر کردن اوقات فراغت با فضاي مجازي غني شدند. وي اضافه کرد: در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي قرار داريم که مي‌بايست با بهره‌گيري از همين انجمن‌هاي علمي، فرهنگي و هنري زمينه نشاط اجتماعي را در جامعه فراهم کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان