تاریخ 1397/10/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بهره‌برداري از بزرگترين کشتارگاه صنعتي طيور استان سمنان در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب

سرويس خبر

مديرکل دامپزشکي استان در حاشيه بازديد از کشتارگاه صنعتي طيور سيمرغ در ايوانکي شهرستان گرمسار بيان نمود: با بهره‌برداري از اين کشتارگاه که در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي افتتاح و آغاز به کار مي‌نمايد، تعداد کشتارگاه‌هاي صنعتي طيور استان به 8 واحد مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر محمد سعيدي در ادامه گفت: اين کشتارگاه که بزرگترين کشتارگاه طيور استان و يکي از بزرگترين کشتارگاه‌هاي طيور کشور مي‌باشد با سرمايه‌اي بالغ‌بر 200 ميليارد ريال احداث و با شروع فعاليت زمينه اشتغال بيش از 125 نفر را به صورت مستقيم و 125 نفر را به صورت غيرمستقيم فراهم مي‌نمايد.

ايشان با بيان اينکه کشتارگاه صنعتي طيور تکميل‌کننده زنجيره توليد گوشت مرغ در استان و کشور مي‌باشد، افزود: احداث کشتارگاه‌هاي صنعتي دام و طيور در استان موجب ارتقاء بهداشت و تضمين کيفيت فرآورده‌هاي خام دامي و حفظ و توسعه اشتغال، عامل توليد ثروت، ارزش افزوده و پويايي زنجيره صنعت دام و طيور در استان مي‌شود.

مديرکل دامپزشکي استان اضافه نمود: استان سمنان از استان‌هاي موفق در توليد گوشت مرغ مي‌باشد و اکنون بيش از 70 درصد گوشت مرغ توليدي استان بيشتر از نياز مصرف استان بوده و به ديگر استان‌ها ازجمله تهران ارسال مي‌گردد.

دکتر سعيدي در پايان افزود: در حال حاضر 511 واحد مرغداري فعال در استان وجود دارد که از اين تعداد 421 واحد به پرورش مرغ گوشتي و توليد گوشت مرغ اشتغال داشته و زمينه خودکفايي کشور در تأمين گوشت مرغ را فراهم نموده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان