تاریخ 1397/10/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
275 واحد نانوايي متخلف در استان سمنان جريمه شدند

سرويس حوادث:

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان با اشاره به تشکيل پرونده قضايي براي بيش از 300 واحد نانوايي متخلف در اين استان از جريمه نقدي براي 275 نانوايي متخلف خبر داد.

رضا محمدي در حاشيه آغاز دور جديد طرح نظارت و بازديد از نانوايي‌هاي استان سمنان اظهار داشت: بازديدهاي دوره‌اي از نانوايي‌ها از ابتداي امسال تاکنون همواره در دستور کار تعزيرات حکومتي استان سمنان قرار داشته و از اين رو گشت‌هاي مشترک ويژه بازرسي‌ از نانوايي‌هاي استان سمنان اجرايي شده است.

وي با اشاره به اهميت توجه به قيمت و کيفيت نان در نانوايي‌هاي استان سمنان عنوان کرد: در همه بازديدهاي انجام شده از نانوايي‌هاي استان سمنان به موضوعاتي نظير کم‌فروشي، گران‌فروشي و ديگر تخلف‌هاي مرتبط با پخت و توزيع نان توجه شده است.

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان با بيان اينکه از ابتداي سال تاکنون با 302 واحد نانوايي متخلف در اين استان برخورد شده و از اين رو 302 فقره پرونده واحدهاي صنفي نانوايي در تعزيرات حکومتي استان سمنان ايجاد شده است، تصريح کرد: بازرسي از اين واحدهاي صنفي در دستور کار است.

محمدي با اشاره به اينکه عدم رعايت مقررات نظام صنفي بيشترين تخلف در نانوايي‌هاي استان است، تأکيد کرد: در ميان تخلف‌هايي که به موجب آن براي واحدهاي نانوايي متخلف در استان سمنان پرونده تشکيل شده است؛ کم‌فروشي بيشترين فرواني را دارد.

به گفته وي، از مجموع پرونده‌هاي تشکيل شده براي نانوايي‌هاي متخلف 275 مورد آن منجر به صدور رأي جريمه نقدي و اخذ تعهد کتبي شده و مابقي آن نيز در دست اقدام است.

مديرکل تعزيرات استان سمنان با بيان اينکه ارزش ريالي پرونده‌هاي تخلف صنف نانوايان استان سمنان در اين مدت بيش از 216 ميليون و 495 هزار ريال بوده است، خاطرنشان کرد: با مختومه شدن پرونده‌هاي تخلف، متخلفان در مجموع به پرداخت 529 ميليون و 460 هزار ريال جريمه محکوم شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان