تاریخ 1397/10/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار شاهرود:
1664 واحد مسکن مهر در استان بدون متقاضي است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود گفت: يک هزار و 664 واحد مسکن مهر استان بدون متقاضي است که بايد تعيين تکليف شود.

محمد کرم‌محمدي در نشست شوراي مسکن شهرستان شاهرود افزود: در شهرستان شاهرود هم برخي از واحدهاي مسکن کارشان پايان يافته يا از پيشرفت بالايي برخوردار بوده اما متقاضي ندارند.

وي ادامه داد: در برخي طرح‌هاي مسکن مهر شهرستان شاهرود هم از برخي متقاضيان پول گرفته شده، وام هم داده شده و آنها در مرحله پرداخت قسط هستند ولي واحدهاي خود را تحويل نگرفته‌اند.محمدي با بيان اينکه 70 درصد مراجعان در ملاقات‌هاي عمومي درخواست وام دارند، تصريح کرد: نسبت به سال‌هاي قبل کرايه و رهن منازل افزايش زيادي داشته که بيشتر مستاجران از پرداخت اين مبالغ بازمانده و معيشت آنان را با مشکل مواجه کرده است.فرماندار شاهرود با تاکيد بر اينکه هيچ واحدي تا تکميل نهايي به متقاضيان تحويل داده نشود، افزود: از مسوولان در خواست مي‌شود با برطرف کردن موانع و پيگيري تعهدات پيمانکاران تلاش کنند هرچه سريع‌تر واحدها به متقاضيان تحويل داده شود.

حسين دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازي استان سمنان در اين نشست با بيان اينکه 156 واحد مسکن مهر شهرستان شاهرود آسانسور ندارند، افزود: از محل يارانه‌ها مبلغ 20 ميليارد ريال براي راه‌اندازي آسانسورهاي طرح‌هاي صنعتي‌ساز اختصاص يافته است.

وي با اشاره به اينکه قرارداد ساخت 912 واحد مسکن مهر با يک شرکت بسته شده، افزود: اين واحدها در 2 طرح 560 و 352 واحدي در نظر گرفته شد که 380 طرح آن باقي مانده است که با داشتن متقاضي بايد تعيين تکليف شود.

وي ادامه داد: در سال‌هاي گذشته پيگيري‌هاي زيادي در تکميل واحدهاي باقي مانده شده است که از طريق شوراي مسکن استان، شهرستان و دادستان مساعدت‌هاي زيادي شده است که به خاطر زياده‌خواهي پيمانکار به نتيجه‌اي نرسيديم.

سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازي استان سمنان افزود: براي تعيين تکليف اين پرونده طرح موضوع در مراجع قضايي شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان