تاریخ 1397/10/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تلاش براي رفع معضلات اجتماعي بافت تاريخي سمنان

سرويس خبر

مسئول دفتر ثبت و تعيين حريم آثار فرهنگي و تاريخي ملي و جهاني اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: معضلات اجتماعي بافت تاريخي سمنان با مشارکت ادارات و نهادهاي موثر رفع مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «هاني رستگاران» امروز و در گفت‌و‌گويي افزود: بر اين اساس، نمايندگان ادارات مرتبط و نهادهاي موثر براي رفع خطر و معضلات اجتماعي بافت تاريخي و محدوده محله سرداران شهيد سمنان از اين مناطق بازديد کردند.

وي گفت: اين بازديد پيرو جلسه کميته پيشگيري و مبارزه با جرائم دادستاني مرکز استان سمنان و پيشنهاد نماينده اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان در ارتباط با لزوم نجات‌بخشي و ايجاد زمينه بهبود کيفيت زندگي و سطح خدمات اجتماعي و فرهنگي در محدوده‌ها و مناطقي از بافت تاريخي که داراي معضلات مختلف اجتماعي و کاستي‌هاي زيرساخت هستند، انجام شد.

رستگاران ابراز اميدواري کرد: با توجه به هم‌افزايي و مشارکت بين دستگاه‌هاي اجرايي، دستگاه قضايي و قرارگاه شهيد شاطري سمنان، کار شناسايي و احصاء مالکيت پلاک‌هاي مجهول‌المالک، فاقد مالک، ورثه‌اي و پلاک‌هايي که مالکان آنها را رها کرده‌اند و منتج به مخدوش شدن چهره بافت تاريخي شده انجام و مقرر شد زمينه رفع مشکلات بافت تاريخي سمنان فراهم شود.

وي گفت: مرمت، باز زنده‌سازي و احياء بناها و آثار تاريخي واجد ارزش، زمينه‌ساز ارتقاء کيفيت گردشگرپذيري و بهره‌برداري از خانه‌هاي قديمي به ‌عنوان اماکن و مجموعه‌هاي اقامتي و رستوران‌هاي سنتي است.

در اين بازديد از سه پلاک تاريخي بازديد و تصميمات مرتبط با تعيين تکليف هر يک اتخاذ شد.

بر اساس زمان‌بندي مورد توافق، بازديدها و جلسات مستمري به‌منظور تعيين تکليف کليه پلاک‌ها با شرايط مشابه، تا پايان سال‌جاري صورت مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان