تاریخ 1397/10/03 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
خطر تزريق سم بوتولينوم در مراکز غير مجاز و آرايشگاه‌ها

دبير سمينار طب فيزيکي،توانبخشي و الکترودياگنوز ايران نسبت به تزريق سم بوتولينوم در مراکز غيرمجاز و آرايشگاه‌ها هشدار داد و گفت:تزريق اين سم در اين مراکز مي‌تواند با عوارض مختلفي براي بيمار همراه باشد و ضمن تحميل هزينه بالا فشار روحي زيادي بر بيمار و خانواده اش وارد کند.

به گزارش ايرنا از انجمن طب فيزيکي توانبخشي و الکترودياگنوز ايران، دکتر بينا افتخارسادات افزود: سم بوتولينوم ابتدا براي درمان اسپاسم هاي صورت مورد استفاده قرار مي گرفت و پس از آن براي از بين بردن چروک صورت استفاده و به حوزه زيبايي وارد شد و امروزه نه تنها در درمان اسپاستيسيتي که به دليل تروما، ضايعات نخاعي، سکته هاي مغزي و .... رخ مي دهد استفاده مي‌شود بلکه در حوزه درمان دردها و پر تعريقي نيز کاربرد دارد.

وي با اشاره به برگزاري بيست و دومين سمينار طب فيزيکي، توانبخشي و الکترودياگنوز ايران از ارائه تازه ‌هاي طب توانبخشي در اين سمينار خبر داد و گفت: کاربرد سم بوتولينوم در درمان اسپاستيسيتي در حاشيه سمينار مطرح مي ‌شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تبريز و متخصص طب فيزيکي و توانبخشي در آستانه برگزاري بيست و دومين سمينار ساليانه طب فيزيکي توانبخشي و الکترودياگنوز ايران اظهار داشت: اين سمينار پنجم تا هفتم دي‌ماه سال جاري در سالن همايش ‌هاي رازي تهران به همت انجمن طب فيزيکي و توانبخشي ايران همچنين گروه‌هاي آموزشي و انجمن هاي علمي با حضور اساتيد و صاحبنظران برجسته برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه 200 مقاله به دبيرخانه اين سمينار ارسال شده که 70 مورد آن به عنوان سخنراني پذيرفته شده است، گفت: تازه‌هاي طب فيزيکي و توانبخشي و موضوعاتي همچون سندرم هاي درد، توانبخشي‌هاي نوين، ارتز و پروتز، نقش طب فيزيکي و توانبخشي در کمک به بيماران دچار آسيب هاي مغزي نخاعي، بيماري‌هاي مزمن و بدخيم و مشکلات قلبي عروقي همچنين روش‌هاي جديد مانند سلول درماني، طب بازساختي و سونوگرافي اسکلتي در اين سمينار مورد بحث و گفت ‌و گو قرار مي‌گيرد.

دبير علمي بيست و دومين سمينار طب فيزيکي، توانبخشي و الکترودياگنوز ايران گفت: در حاشيه اين سمينار کارگاه‌هايي در زمينه ‌هايي مانند روش‌ هاي کمتر تهاجمي در درمان مشکلات اسکلتي و عضلاني، استفاده از سم بوتولينوم در درمان اختلال‌هاي اسکلتي عضلاني و تفسير ام‌آر‌آي اسکلتي عضلاني برگزار مي ‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان