تاریخ 1397/09/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ايران در يک قدمي ثبت رکورد توليد از بزرگترين ميدان گاز جهان

مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس از افزايش روزانه 56 ميليون مترمکعبي برداشت گاز از ميدان پارس‌جنوبي تا پايان امسال خبر داد و گفت: با دستيابي به اين ظرفيت، رکورد تازه‌اي در توليد از بزرگ ترين ميدان گازي جهان ثبت مي‌شود.به گزارش تارنماي وزارت نفت، محمد مشکين‌فام افزود: اکنون ايران از ميدان مشترک پارس جنوبي، روزانه 580 ميليون مترمکعب گاز برداشت مي‌کند که با تحقق برنامه‌هاي توسعه‌اي، اين رقم تا پايان امسال افزايش قابل توجهي مي‌يابد.

وي اضافه کرد: با بهره‌برداري از هر يک از فازهاي پارس جنوبي توليد ناخالص ملي به ميزان يک درصد افزايش مي‌يابد، در حالي که هيچ يک از حوزه‌هاي اقتصادي در سطح ملي چنين تاثيري را در بهبود شاخص اقتصادي کشور ندارند.

مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس يادآوري کرد: با نزديک شدن به فصل زمستان و ضرورت تامين پايدار و مستمر نياز گازي کشور، بهره‌برداري از فازهاي در حال توسعه پارس‌جنوبي شتاب بيشتري به خود گرفته است.وي گفت: شرکت نفت و گاز پارس همواره در مسير حمايت از پيمانکاران داخلي و رونق فضاي کسب‌وکار براي حضور فراگير و مشارکت بخش خصوصي گام برداشته است.

به گزارش ايرنا، منطقه پارس جنوبي گسترده ترين ميدان گازي جهان را در خود جاي داده است و به عنوان بزرگ ترين منطقه صادراتي ميعانات گازي کشور شناخته مي‌شود.

در بخش ايراني اين ميدان، ذخيره گاز 14 تريليون مترمکعب گاز به همراه 18 ميليارد بشکه ميعانات گازي است که هشت درصد کل گاز دنيا و نزديک به نيمي از ذخاير گاز کشور را شامل مي‌شود.توليد گاز از 10 فاز نخست پارس جنوبي در سال 1392، نزديک به 285 ميليون مترمکعب بود که اين ميزان با بهره برداري از 11 بخش جديد پارس جنوبي به 560 ميليون مترمکعب در روز افزايش يافته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان