تاریخ 1397/09/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون اول رييس‌جمهور:
توطئه‌هاي دشمنان در تحريم‌ها را با شکست مواجه مي‌کنيم

معاون اول رييس‌جمهور با اشاره به اينکه در کشوري هستيم که مهم‌ترين سرمايه آن مردم هستند و بايد به‌ گونه‌اي خدمت کنيم که نه دل مردم را خالي کنيم که شرايط سخت است نه آنکه واقعيت‌ها را پنهان کنيم، تصريح کرد: در حال برنامه‌ريزي هستيم تا تمامي توطئه‌هاي دشمنان را در موضوع تحريم‌ها با شکست مواجه کنيم.

به گزارش ايسنا منطقه خليج‌فارس، اسحاق جهانگيري صبح ديروز در آيين بهره‌برداري از فاز نخست پروژه آب‌شيرين‌کن يک‌صد هزار مترمکعبي بندرعباس، اظهار کرد: خدا را شکر مي‌کنم که امروز توفيق حاصل شد تا در اين طرح بزرگ حضور پيدا کنم.

وي با بيان اينکه از تمامي دست‌اندرکاران اين طرح مهم از جمله وزارت نيرو، استاندار هرمزگان، مسئولين شرکت‌هاي آب و فاضلاب هرمزگان و سرمايه‌گذاران و پيمانکاران تشکر مي‌کنم، اظهار کرد: اين‌قدر از دکتر همتي استاندار هرمزگان طي اين دو روز تعريف‌ شده که ديگر از بردن وي به استان ديگر منصرف شده‌ايم.

جهانگيري ادامه داد: نمايندگان هرمزگان در مجلس همواره از نمايندگان خادم و شايسته بوده و همواره پيگير مسائل توسعه استان بوده و به دولت در اجراي سياست‌ها و تدوين قوانين مورد نياز کمک مي‌کنند.

معاون اول رييس‌جمهور با اشاره به اينکه امروز مسئله آب براي تمامي ايرانيان تبديل به مسئله روز و جدي شده است، اضافه کرد: صرفاً به خاطر مسائل زيست‌ محيطي و اقليمي به آب نمي‌نگريم بلکه تبديل به مسائل سياسي و اجتماعي شده و در صدر مسائل روز کشور قرار دارد.

وي ادامه داد: امروز مسئله آب يک مسئله جدي است و به هر توسعه‌اي بخواهيم بپردازيم يکي از مهم‌ترين مسائلي است که در صدر برنامه‌ها قرار گرفته، دغدغه آب است.

جهانگيري با بيان اينکه يکي از دغدغه‌هايي که مطرح مي‌شود از درياچه اروميه، زاينده‌رود تا تالاب‌ها آب بوده و هست، اضافه کرد: اگر درياچه اروميه خشک مي‌شد دچار يک فاجعه انساني مي‌شديم. امروز مسئله آب هم ملي، هم جهاني و هم منطقه‌اي است و حتي سبب تأثير بر ورود ريزگردها بر کشورهاي منطقه از جمله کشورمان شده است. معاون اول رييس‌جمهور با اشاره به اينکه کم‌آبي امروز خاص بخش صنعت و کشاورزي نيست، اظهار کرد: در جلسه شوراي عالي آب در هفته گذشته، گزارشي از وضعيت آب آشاميدني شهرهاي مختلف کشور در سال جاري ارائه شد که در بندرعباس در سال جاري دغدغه شديدي داشتيم.

وي با بيان اينکه جلساتي که وضعيت بندرعباس، کرمان بوشهر، زاهدان، اصفهان و شيراز مطرح مي‌شد، دردآور بود و به شرايط سختي دچار بوديم، عنوان کرد: وضع مصرف آب در ايران به‌گونه‌اي نيست که آينده کشورمان را تيره‌ و تار ببينيم.

جهانگيري با اشاره به اينکه آب شرب شش درصد ميزان مصرف آب کشور است، بخشي در اختيار صنعت و عمده آن در بخش کشاورزي است، خاطرنشان کرد: اگر در بخش روش‌هاي بهره‌برداري در بخش کشاورزي با روش‌هاي صحيح از آب استفاده کنيم شاهد کاهش مشکلات در ميزان مصرف آب خواهيم بود و دغدغه‌اي آينده کشورمان را تهديد نکند.

معاون اول رييس‌جمهور با اشاره به اينکه تابستان سال جاري برخي از استان‌ها همراهي خوبي با وزارت نيرو داشتند، از جمله مردم بندرعباس که در اين سال وزارت نيرو را همراهي کردند، اظهار کرد: وزارت نيرو که فکر مي‌کرد با بحران‌هاي جدي در برق و آب مواجه مي‌شود با همراهي مردم توانست در يکي از سخت‌ترين سال‌هاي خود با خوبي از اين موضوع عبور کند.

وي با بيان اينکه مديران نشان دادند که مي‌توانند در ايام سخت و دشوار به‌خوبي تدبير کرده و توانمند مديريت کنند و وزارت نيرو امسال شايستگي خود را در عملکردش نشان داد، اظهار کرد: مردم جايي که ببينند مسئولان‌شان صادقانه با آن‌ها مشکلات را در ميان بگذارند و راهکار ارائه دهند به‌خوبي همراهي کرده و در کنار مسئولان خواهند بود. جهانگيري با اشاره به اينکه در کشوري هستيم که مهم‌ترين سرمايه آن مردم هستند و بايد به‌گونه‌اي خدمت کنيم که نه دل مردم را خالي کنيم که شرايط سخت است نه آنکه واقعيت‌ها را پنهان کنيم، تصريح کرد: در حال برنامه‌ريزي هستيم تا تمامي توطئه‌هاي دشمنان را در موضوع تحريم‌ها با شکست مواجه کنيم.

وي با بيان اينکه برخي مسائل را نمي‌توان در تريبون‌هاي رسمي اعلام کنيم، اضافه کرد: حضور بخش خصوصي بايد در پروژه‌هاي آب و برق پررنگ باشد. تاکنون وزارت نيرو توانسته به‌ خوبي از ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي بهره ببرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان