تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دکتر سلطاني‌فر در جلسه شوراي اداري شهرستان ميامي به عنوان نماينده عالي دولت تدبير و اميد مطرح کرد:
جنگ تحميلي و برجام قدرت نظامي و سياسي ايران را به رخ جهانيان کشاند
دولت در استمرار برنامه‌ها از مقاوم کردن اقشار ضعيف حمايت مي‌کند

سرويس ورزشي:

وزير ورزش و جوانان هشت سال دفاع مقدس طلايي‌ترين دوران تاريخ انقلاب اسلامي است که حتي يک وجب خاک ايران به تصرف دشمن در نيامد و قدرت نظامي ايران به رخ جهانيان کشيد و در عرصه برجام و در طي 30 ماه مذاکره با کشورهاي 5+1 قدرت سياسي ايران به جهان دي‌ماه شد و با وجود بدعهدي‌هاي آمريکا، آثار و عواقب تحريم‌ها را توانسته‌ايم حل کنيم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطاني‌فر نماينده عالي دولت تدبير و اميد در سفر استاني هيات دولت به سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان ميامي حضور پرشور و گسترده مردم استان سمنان در استقبال از دکتر روحاني را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: مردم استان سمنان در استقبال از رييس جمهور محبوب خود در شاهرود که فرزند اين استان و افتخار روحانيت است، برگ زريني از حمايت‌هاي خود را در حمايت از نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران رقم زدند و نشان دادند که با وجود همه فشارها، تهديدها و تحريم‌هايي که وجود دارد، عاشقانه در حمايت از نظام و دولت ايستاده‌اند و مردم در عهدي که با شهدا، رهبر کبير انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري همچنان وفادارند و هيچ خللي در عزم و اراده مردم به منظور همراهي با نظام به وجود نيامده است.

وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه حامل گرم‌ترين سلام‌ها از سوي دکتر روحاني رييس جمهور به مردم شهرستان ميامي است، خاطرنشان ساخت: چند هفته قبل از هر سفر استاني هيات دولت نيازهاي آن استان مطرح و در جلسات مختلف با وزرا و کارشناسان بررسي‌ها صورت مي‌گيرد و تخصيص منابع هم بر‌اساس اولويت پروژه‌ها اعمال مي‌شود تا دولت پروژه‌هايي که وعده داده است را در اختيار مردم قرار دهد.

دکتر سلطاني‌فر تصريح کرد: تاکيد دکتر روحاني به اعضاي دولت اين است که قولي را که نتوانيم خودمان عملي کنيم به مردم ندهيم و رويکرد دولت در پروژه‌ها اين است که بتواند تا پايان اين دولت افتتاح و به بهره‌برداري برساند.

وزير ورزش و جوانان اعتبار سفر استاني سمنان را بيش از يک هزار و 200 ميليارد تومان دانست و گفت: ظرف سه سال آينده اين بودجه تخصيص و پروژه‌ها اجرايي خواهد شد.

دکتر سلطاني‌فر در بخش ديگري از سخنانانش با اشاره به اين مهم که در آستانه فجر چهلم انقلاب اسلامي قرار داريم، دوران هشت سال دفاع مقدس را طلايي‌ترين دوران انقلاب اسلامي دانست و تصريح کرد: در اين دوران در بعد نظامي، يک ملت مقابل تهاجم‌ها ايستادگي کرد تا جايي که با رهبري‌هاي پيامبرگونه امام راحل، بسيج مردمي و به‌کارگيري از ظرفيت‌هاي اقتصادي در پايان جنگ تحميلي نه تنها يک وجب از خاک ايران به تصرف دشمن درنيامد در حالي که حتي دشمن را وادار به عقب‌نشيني کرديم و کارنامه‌اي از خود به جا گذاشتيم که ديگر هيچ کشوري از منطقه اجازه تجاوز به خاک ايران را به خود ندهد.

وزير ورزش و جوانان تصريح کرد: در هشت سال دفاع مقدس در حالي حتي يک وجب از خاک ايران به اشغال دشمن در نيامد و 15 هزار کيلومتر از خاک ايران که در تصرف دشمن بود آزاد شد اما در جنگ‌هاي بين دويست تا سيصد سال پيش که يک سوي جنگ ايران بود، چهل درصد از خاک کشورمان در قالب دو جنگ با روس‌ها ظرف سيزده سال در اختيار کشورهاي قفقاز قرار گرفت و حتي در جنگ جهاني هم شمال و جنوب کشور به اشغال شوروي و انگليس درآمد و حکومت مرکزي هيچ اقتداري نداشت اما در هشت سال دفاع مقدس در طلايي‌ترين دوره تاريخ انقلاب اسلامي قدرت نظامي ايران به رخ جهانيان‌ کشيده شد.

دکتر سلطاني‌فر سپس به ابتداي فعاليت دولت يازدهم اشاره کرد و‌ توضيح داد: ايران در شرايط بسيار بد تحريمي و اقتصادي به سر مي‌برد که شش قطعنامه شوراي امنيت در برابر ايران قرار داشت و محدوديت‌هاي اقتصادي شرايط سختي را به کشور وارد کرده بود و بر‌اساس ارزيابي وزارت امور اقتصاد و‌ دارايي در اثر تحريم‌هاي ظالمانه و ‌ناعادلانه 100 ميليون دلار روزانه به اقتصاد ضرر وارد مي‌شد که در اين شرايط مذاکرات آغاز شد و پس از 30 ماه مذاکره با کشورهاي 5+1 قدرت سياسي خود را به رخ دنيا کشيديم که بعد از اين معاهده، يک شرايط ويژه در حال رقم خوردن براي ما بود که يک عهدشکن مشکلات ديگري براي ما به وجود آورد.

وزير ورزش و جوانان ادامه داد: البته شرايط کشور با وجود بدعهدي آمريکا با پنج سال پيش تفاوت دارد چرا که آن موقع همه کشورها پشت سر آمريکا بودند و اکنون به جز چند کشور عربي منطقه و رژيم صهيونيستي که البته حمايت آنها فاقد ارزش است، کشور ديگري از آمريکا حمايت نمي‌کند.

دکتر سلطاني‌فر در ادامه همين بحث اضافه کرد: در آمريکا فردي به قدرت رسيده که که نه فقط با ايران بلکه با کشورهاي ديگر هم به زعم خود بابت دفاع از حقوق آمريکا مشکل دارد و مي‌خواهد با زورگويي و تماميت‌خواهي به دنيا زور بگويد اما ما ايستاده‌ايم.

وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه، رييس جمهور آمريکا ابتدا گفت در برجام منافع آمريکا تامين نشده و وزير خارجه ايران سر وزير خارجه آمريکا کلاه گذاشته و ايران تبديل به قدرت هسته‌اي مي‌شود، تصريح کرد: هر‌چند ايران از جهت دستيابي به دانش هسته‌اي به قطب تبديل شده است اما ايران از نظر توليد سلاح هسته‌اي بر‌اساس فتواي مقام معظم رهبري سمت و سويي ندارد.

دکتر سلطاني‌فر ادامه داد: آمريکا با بيان اينکه منافعش تامين نشده از برجام خارج شد و بحران‌هايي را به وجود آورد اما تا حالا موفق شديم آثار و تبعات آن را با حضور و حماسه مردم حل کنيم و اميدوارم، بتوانيم شرايط کشور را در شرايط متعادل کنترل کنيم.

وزير ورزش و جوانان تصريح کرد: اگرچه در اثر کاهش درآمدهاي ارزي شاهد افزايش قيمت‌ها هستيم که به مردم به ويژه قشري که درآمد ثابت داشتند، مي‌آورد و درآمدها با هزينه‌ها متعارف نيست اما دولت در استمرار برنامه‌هاي خودش براي ايجاد تعادل و مقاوم کردن اقشار ضعيف جامعه، برنامه‌هاي حمايتي را اعمال خواهد کرد.

دکتر سلطاني‌فر سمنان را استاني پهناور دانست و توضيح داد: هر چند برخي با اشاره به برخورداري از مناطق کويري، اين استان را فاقد سرمايه‌گذاري مي‌دانند اما امروزه در دنيا به مناطق کويري هم با عنايت به توجه گردشگران خارجي به عنوان منطقه خوب براي سرمايه‌گذاري نگاه مي‌کنند بنابراين بايد از ظرفيت مناطق کويري هم براي توسعه اقتصادي برنامه‌ريزي کرد.

وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه در استان سمنان علاوه بر اينکه در کشاورزي رشد خوبي داشته است، اظهار داشت: استان سمنان به لحاظ صنعتي و معدني داراي پتانسيل بالايي است و در گردشگري هم هر چند گفته مي‌شود مقصد نيست و‌ معبر است اما با توسعه فعاليت‌هاي کويرنوردي که به شدت مورد توجه گردشگران است، مي‌تواند به عنوان مقصد گردشگري هم در کنار حرکت معبرگونه مورد توجه قرار گيرد به شرط آن‌که در زيرساخت‌ها هم توجه ويژه به آن صورت گيرد.

دکتر سلطاني‌فر ادامه داد: در توسعه زيرساخت‌ها لزوما نبايد هتل احداث کرد بلکه استفاده بهينه از خانه‌هاي روستايي و کاروانسراها که قابليت تبديل به هتل‌هاي سه و چهار ستاره را دارند مي‌تواند مثمرثمر باشد. همچنان‌که وقتي در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري حضور داشتم تعدادي از کاروانسراها را به هتل‌هاي چهار ستاره تبديل کرديم که يک مقصد گردشگري است.

وزير ورزش و جوانان استعدادهاي جوانان و ورزش استان سمنان را قابل توجه ارزيابي کرد و اظهار داشت: تعداد ورزشکاراني که از اين استاندار قالب تيم‌هاي ملي مدال‌هاي با ارزشي به ارمغان آوردند قابل توجه است و حکايت از اين مهم دارد که بايد باز هم نگاهمان را به ظرفيت‌هاي اين استان، عميق‌تر، ويژه‌تر و پررنگ‌تر کنيم.

دکتر سلطاني‌فر گفت: در خلال اين سفر استاني ده‌ها پروژه ورزشي به عنوان ره‌آورد سفر پيش‌بيني شده است تا انشاالله با تخصيص اعتبار به مردم ارائه دهيم.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به پروژه راهسازي و جاده‌اي که ميامي را به استاد گلستان مي‌رساند، اظهار داشت: خوشبختانه عمليات زيرسازي آن شروع شده و بيمارستان 32 تخت خواب ميامي هم در حال احداث است که قطعا اين دو مورد مهم را از طريق جلسات هيات دولت با وزراي مرتبط پيگيري مي‌کنيم تا انشاالله اعتبارش در قالب اين سفر تامين شود.

دکتر سلطاني‌فر در پايان با اشاره به اين مهم که در چهلمين سال فجر انقلاب اسلامي قرار داريم، اظهار داشت: دشمنان گفته بودند مي‌خواهند نارضايتي مردم را تا آنجا بالا ببرند که فجر چهلم رقم نخورد اما فجر چهلم را با قدرت، ابهت و شکوه‌تر از هميشه با حمايت مردم و در کنار مردم برگزار مي‌کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان