تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير راه و شهرسازي در جلسه شوراي اداري شهرستان گرمسار؛
توسعه حمل و نقل ريلي الويت کاري دولت دوازدهم است

گرمسار ـ خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه شوراي اداري شهرستان گرمسار با حضور محمداسلامي مقام عالي وزارت راه و شهرسازي و نماينده ويژه رئيس جمهور در سفر کاروان تدبير و اميد به استان با رياست دکتر روحاني رياست جمهوري اسلامي ايران و هيات همراه، طاهري فرماندار گرمسار، کاتب نماينده مردم، حجت‌الاسلام آرامي امام‌جمعه گرمسار و مسوولين استاني و شهرستاني در محل سالن هلال احمر برگزار شد.

محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: يکي از محورهاي اساسي در برنامه دولت تدبير و اميد که دکتر روحاني رياست جمهوري اسلامي ايران نيز به آن اشاره کرده‌اند توجه به بحث توسعه حمل و نقل ريلي به ويژه قطارهاي حومه‌اي که هم به لحاظ سرعت، سلامت و هم ايمني سفر، نقش فزاينده‌اي در بهبود وضعيت کشور داشته و در اولويت کار ما هست که انشاله در برنامه بودجه 98 و تمهيداتي که اتخاذ شده است اين مهم را گسترش خواهيم داد تا بتوان از يک وسيله امن، سريع و مطمئن با ضريب برخورداري بالا استفاده کنيم.

وزير راه و شهرسازي درخصوص بحث مشکلات آبرساني و همچنين آب شرب گرمسار که يکي از مطالبات به حق مردم اين منطقه است قول پيگيري‌هاي لازم با وزير نيرو را داد و اظهار کرد: مديريت منابع و مصارف انرژي به ويژه آب و به خصوص براي گرمسار خيلي مهم است که در بحث الگوهاي مصرف دقت بيشتري داشته باشند. کشور ما با توجه به اقليم خشکي که دارد نيازمند به بهينه‌سازي مصرف آب است چون به هر صورت منابع آبي ما محدود و رشد مصرف آن موجب شده تا تراز منابع آبي نيز به هم بريزد.

وي ادامه داد: تراز منابع مصارف آبي کشور مهم است که بايد چه روش الگويي را دنبال کرد تا دچار بحران نشويم. دولت تدبير و اميد در بحث کشاورزي سيستم آبياري نوين را بسيار توصيه مي‌کند که کشاورزان نيز از اين روش بسيار استقبال کنند که البته با تغييراتي که در قيمت‌ها ايجاد شده حتما در اختيار دستگاه نيز هست که ميزان وام اين دستگاه‌ها اصلاح شود تا بتوان کمک و تشويق کرد که از مصرف سيستم آبياري نوين در بحث کشاورزي استقبال کرد.

وي از اتمام پروژه تعريض جاده اصلي ايوان‌کي به آبسرد خبر داد و افزود: اين پروژه يکي از مهمترين پروژه‌هايي بود که عليرغم اينکه اتمام کار آن طولاني شده بود بحمدالله با همت و پيگيري‌هاي انجام شده در اين چند روز گذشته اقدام خيلي سريع شکل گرفت و اين پروژه به اتمام رسيد. در‌خصوص پروژه بنه‌کوه هم تخصيصي که مي‌خواست را ابلاغ کرديم تا انشاله اين پروژه هم اگر صورت بگيرد به اتمام برسد و موجب مي‌شود که اين جاده 56 کيلومتري از طريق جاده جديد که 30 کيلومتر هست دسترسي به فيروزکوه را آسان مي‌کند.

موضوع ديگر در‌خصوص آزادراه است که اگر از محل تعيين شده فعلي عبور کند دسترسي به مغازه‌ها ميسر نخواهد شد اما اگر عبور آزاد‌راه در نزديکي گرمسار بشود و خدمات پشتيباني به وجود بيايد کسب‌و‌کارهايي که در حاشيه هستند در محور باقي مي‌مانند و مي‌توان ظرفيت جديدي با توجه به متقاضي بيشتر ايجاد کرد و با اين تمهيدات مي‌توان در منطقه گرمسار طرح بومي لحاظ بشود که بتوان فرصت بهره‌برداري اقتصادي بهتري را داشته باشيم.

در ابتداي جلسه نيز طاهري فرماندار گرمسار ضمن خيرمقدم و تشريف‌فرمايي دکتر روحاني رياست جمهوري اسلامي ايران به استان سمنان و هيات وزيران و هيات همراه، اشاره‌اي به مصوبات قبلي سفر رئيس جمهور کرد و گفت: يکي از مصوباتي که تحقق پيدا نکرده است عدم موافقت قطعي دانشگاه دولتي گرمسار است که انشاءا... با دستور وزير پيگيري‌هاي لازم براي تحقق اين امر را مي‌طلبد.

فرماندار گرمسار پروژه آب‌رساني به شهر گرمسار از طريق لوله‌گذاري و b.u.t را يکي ديگر از مطالبات مهم مردم شهرستان گرمسار برشمرد و افزود: اين پروژه که جزو دستورات رياست جمهور است و در حال انجام هست ولي کار به کندي انجام مي‌شود که نياز به پيگيري دارد.

وي تکميل جاده گرمسار ـ سيمين دشت و فيروزکوه را از ديگر مطالبات مردم شهيدپرور اين شهرستان عنوان کرد و گفت: اين پروژه نيازمند توجه ويژه دولت تدبير و اميد است که به عنوان يکي از مطالبات مهم مردم گرمسار پيگيري و اجرايي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان