تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور وزير نيرو و مديران ارشد صنعت آب و برق انجام گرفت:
آغاز عمليات اجرايي پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اعتباري بالغ بر 840 ميليارد ريال

سرويس خبر

در مراسمي با حضور وزير نيرو، مديرعامل شرکت توانير، مديرعامل شرکت برق حرارتي و ديگر مديران ارشد صنعت آب و برق در محل نيروگاه سيکل ترکيبي سمنان، همزمان عمليات اجرايي 6 پروژه شرکت برق منطقه‌اي سمنان آغاز گرديد.

دکتر اردکانيان وزير نيرو با اشاره به ظرفيت‌هاي خوب استان سمنان در بخش انرژي گفت:‌ در استان سمنان 70 درصد توليد انرژي در بخش‌هاي صنعت و کشاورزي به کار گرفته مي‌شود و تلفات انرژي برق استان حدود 8 درصد مي‌باشد که اين شاخص در حد استانداردهاي جهاني است.

وي با اشاره به توسعه گسترده زيرساخت‌هاي صنعت برق طي چهار دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران افزود:‌ جمعيت کشور ايران از ابتداي انقلاب تاکنون کمتر از 3 برابر شده است ولي توليد انرژي الکتريکي طي اين مدت 11 برابر افزايش‌يافته است.

وزير نيرو استان سمنان را از معدود استان‌هاي کشور دانست که توانايي بسيار خوبي را در سرمايه‌گذاري در بخش نيروگاه‌هاي تجديدپذير دارد و اظهار داشت: وزارت نيرو متعهد مي‌باشد که ظرفيت نيروگاه‌هاي تجديدپذير و تا پايان دولت دوازدهم به 4 هزار مگاوات برساند که اميدوارم بخش عمده‌اي از تامين انرژي تجديدپذير در استان سمنان انجام گردد.

مهندس سيدعلي‌اکبر صباغ رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان و رئيس شوراي انسجام بخشي وزارت نيرو در استان سمنان با اظهار تشکر از توجه به صنعت آب و برق استان بيان داشت: عمليات اجرايي 6 پروژه شرکت برق منطقه‌اي سمنان در سفر دولت تدبير و اميد به استان سمنان با اعتبار پيش‌بيني شده حدود 840 ميليارد ريال آغاز خواهد شد. وي با اشاره به مشخصات پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان گفت: آغاز عمليات اجرايي احداث فاز اول پست 63 کيلوولت شهرک صنعتي دامغان به منظور ايجاد ظرفيت برق‌رساني به متقاضيان جديد صنعتي، افزايش قابليت اطمينان شبکه در راستاي تامين برق مطمئن و پايدار به مشترکين صنعتي و بهبود پارامترهاي کيفي برق و بهبود پروفيل ولتاژ شبکه با ظرفيت 80 مگاولت آمپر انجام مي‌گردد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان آغاز عمليات اجرايي احداث پست 63 کيلوولت اميرکبير سمنان و احداث خط و پست 63 کيلوولت شهرک صنعتي سرخه را از ديگر پروژه‌ها برشمرد و افزود: پروژه‌هاي فوق با هدف ايجاد ظرفيت برق‌رساني مطمئن به مشترکين جديد خانگي و متقاضيان جديد شهرک صنعتي با ظرفيت 80 مگاولت آمپر، عملياتي خواهد شد.

مهندس صباغ با اشاره به آغاز عمليات اجرايي دومداره کردن خط 63 کيلوولت شهيد ميرحاج – سرخه اظهار داشت: اين پروژه به منظور افزايش قابليت اطمينان و مانور شبکه به انجام مي‌رسد.

وي پروژه خطوط ارتباطي 400 و 63 کيلوولت به پست 400 کيلوولت ايوانکي و بهينه‌سازي پست 20/63 کيلوولت شاهرود 1 را از ديگر پروژه‌هاي شرکت برق منطقه‌اي سمنان دانست.

در پايان با دستور رياست محترم جمهوري اسلامي ايران از طريق ويدئوکنفرانس، عمليات اجرايي و افتتاح پروژه‌هاي صنعت آب و برق استان سمنان آغاز گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان