تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير بهداشت در جلسه شوراي اداري شهرستان مهديشهر:
اتمام پروژه‌هاي ناتمام وزارت بهداشت در اولويت دولت است

سرويس خبر

نشست شوراي اداري شهرستان مهديشهر با حضور سيد حسن قاضي زاده‌هاشمي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در قالب برنامه‌هاي کاروان تدبير و اميد برگزار شد.

در اين جلسه فرماندار مهديشهر گفت: اين شهرستان در سال گذشته رتبه نخست در زمينه جذب سرمايه‌گذار حوزه بوم‌گردي استان را کسب کرد و رويکرد و نگاه مسوولان در راستاي رشد و توسعه اقتصاد، استفاده و تکيه بر ظرفيت‌هاي داخلي است.

فرماندار مهديشهر با بيان اين که برخي از طرح‌هاي منطقه به علت کمبود اعتبارات تکميل نشده است، گفت: تکميل بيمارستان مهديشهر، راه دسترسي به مازندران، استقرار دستگاه‌ها در اين شهرستان و ايجاد صنايع تبديلي از خواسته‌هاي مردم شهرستان مهديشهر است.

حجت‌الاسلام محمد باراني امام‌جمعه مهديشهر در اين نشست گفت: توزيع عادلانه اعتبارات در شهرستان‌هاي استان سمنان، اجرا نشدن احداث و تکميل کنارگذر مهديشهر و نيز نبود استقرار ادارات اجرايي، احداث جاده گنداب مهديشهر آهوان، پژوهشکده ملي رويان، تکميل و تجهيز بيمارستان مهديشهر، تاسيس دانشکده و مرکز آموزش عالي پزشکي، تکميل جاده دواب به مهديشهر، ساخت و راه‌اندازي موزه تاريخي، الحاق منطقه دربند به محدوده شهر مهديشهر، تکميل و راه‌اندازي مصلاي بزرگ امام زما‌ن‌(عج)، توجه ويژه و تخصيص اعتبار براي گردشکري شهرستان، تکميل حوزه علميه خواهران، ارتقاء درمانگاه پلي‌کلينيک تامين اجتماعي و حمايت مالي به شهرداري‌هاي شهرستان مهديشهر از مطالبات شهرستان مهديشهر عنوان نمود و گفت: ان‌شالله در دولت تدبير و اميد خواسته‌هاي به حق محقق شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا رحيمي‌زاده امام‌جمعه درجزين هم در اين نشست گفت: مجتمع فرهنگي درجزين، شبکه فاضلاب شهري درجزين از ديگر مطالبات شهر درجزين عنوان کرد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در تشريح اولويت‌هاي دولت گفت اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام تا پايان سال98 اولويت وزارت بهداشت است.

سيدحسن قاضي‌زاده‌ هاشمي در نشست شوراي اداري مهديشهر به ميزباني فرمانداري اين شهرستان ضمن بيان اينکه اتمام پروژه‌هاي ناتمام وزارت بهداشت در اولويت دولت است، تاکيد کرد: ما بايد بتوانيم پروژه‌هاي نيمه تمام درماني و بهداشتي در سراسر کشور را طي بازه زماني مشخص و تا پايان سال98 به اتمام برسانيم.

وي درباره مطالبه مردمي از بيمارستان مهديشهر نيز، افزود: اين پروژه در دست وزارت راه و شهرسازي است که بايد تعيين تکليف شود.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي کابينه دوازدهم، گفت: وزارت راه و شهرسازي مي‌بايست يا نسبت به تعيين تکليف پروژه بيمارستان مهديشهر اقدام کند و يا اين طرح را به وزارت بهداشت تحويل دهد تا اين وزارتخانه بتواند آن را تمام کند.

قاضي‌زاده ‌هاشمي درباره تعطيلي درمانگاه درجزين در شهرستان مهديشهر نيز، توضيح داد: مجلس طبق قانون به ما تکليف کرده که براي هر هزار نفر يک خانه بهداشت داشته باشيم و وقتي که جمعيت کاهش يابد، ما مجبور به کاهش تعداد خانه‌هاي بهداشتي هستيم.

وي با بيان اينکه يکي از دلايل کاهش جمعيت و کوچ اجباري، کم‌آبي و خشکسالي است، بيان کرد: بسياري از روستاهاي ما مهاجرت کرده‌اند و لذا جمعيت در بسياري بخش‌ها کاهش ‌يافته است اما در نهايت بايد گفت در حوزه درمانگاه درجزين بايد ساعات خدمات‌رساني را طولاني کرد.

وزير بهداشت درباره مطالبه ايجاد پژوهشگده رويان در مهديشهر، گفت: اين پژوهشکده دولتي نيست و لذا نمي‌توان قول اين امر را ارائه کرد اما مي‌توان آن را با مسئولان پژوهشکده مطرح کرد.

قاضي‌زاده ‌هاشمي با بيان اينکه اگر مي‌خواهيم پيشرفت کنيم بايد به سرمايه‌گذاري در بخش خصوصي روي بياوريم، تاکيد کرد: مشکل مهديشهر دوري از پايتخت نيست اما در بن‌بست واقع شده و لذا بايد به سمت سرمايه‌گذاري بخش خصوصي باشد. لذا بايد دندان طمع از دولت و پروژه‌هاي دولتي را براي اشتغال و افزايش ادارات و اشتغال دولتي کند چرا که اين امر از دست دولت برنمي‌آيد.

وي افزود: دولت با مشکلاتي روبرو است و از سوي ديگر اگر راهبردي وجود مي‌داشت نبايد پروژه‌هاي دولتي نيمه‌تمام در کشور پديد مي‌آمد و مدت‌ها طول مي‌کشيد تا تمام شود لذا مردم بايد خودشان را نيز جاي دولت بگذارند از اين طريق بايد گفت مي‌بايست در راستاي رفع مشکلات و بيکاري به سوي بخش خصوصي روي آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان