تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
قرائتي: دولت براي اقامه نماز تصميم‌هاي جدي بگيرد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس ستاد اقامه نماز گفت: دولت همانطور که در سفرهاي استاني در مورد مسائل هر استان تصميم‌هاي مهمي اتخاذ مي‌کند در مورد نماز نيز تصميم‌هاي جدي بگيرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتي روز چهارشنبه در بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز که با پيام رهبر معظم انقلاب و سخنراني رئيس جمهوري در حال برگزاريست پيشنهاد کرد هيات وزيران هر شش ماه يکبار به مدت يک ساعت در جلسه‌هاي خود پيرامون اهميت، اقامه و احياي نماز مذاکره کنند.

وي با بيان اينکه مديران بايد امکانات اقامه نماز را فراهم کنند گفت: دست نوشته‌اي از مرحوم آيت الله‌هاشمي رفسنجاني مبني بر اين که همه امکانات جمهوري اسلامي بايد در خدمت اقامه نماز قرار بگيرد در اختيار دارم که به رهبر معظم انقلاب عرضه کردم و ايشان نيز اين دست نوشته را تاييد کردند.

قرائتي با اشاره به ذکر خاطراتي از حضرت امام (ره) در مورد اهميت دادن به نماز اول وقت گفت: اهميت نماز به حدي بالاست که مديران دستگاه‌ها خود بايد مسئوليت اقامه شايسته آن را داشته باشند و امکانات اقامه نماز را فراهم کنند.

وي گفت: اگر نماز احيا شود مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي از جمله مراجعات مردم به دادگاه کم مي‌شود چرا که نماز به همه شئونات و ارکان زندگي انسان مرتبط است.

قرائتي با تاکيد بر اينکه کمالي براي انسان نيست مگر اينکه در نماز باشد، افزود: نماز بايد همگاني شود و همه براي اقامه آن اهتمام داشته باشند.

وي همچنين گفت: خادم مسجد بايد افراد فرهيخته باشد زيرا بهترين انسان‌هاي روي زمين خادم مسجد بوده‌اند و اين شايسته نيست که افراد نامناسب خدمتگزار مساجد باشند.

بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز با شعار «شيوه‌ها و مهارت‌هاي دعوت به نماز» به ميزباني دانشگاه سمنان به مدت يک روز برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان