تاریخ 1397/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پيام رهبر انقلاب به اجلاس سراسري نماز:
نماز با خشوع و حضور به جامعه اعتلا مي‌بخشد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز، اين اجلاس سالانه را نشانه‌ حق‌گزاري در برابر فريضه نماز خواندند و گفتند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود، جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل مي‌کشاند و اعتلا مي‌بخشد.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، متن پيام حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به اين اجلاس که صبح چهارشنبه در استان سمنان گشايش يافت و آيت‌الله شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه در سمنان آن را قرائت کرد به شرح زير است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

و صلي الله علي محمد و آله الطاهرين

اجلاس سالانه‌ نماز از سوئي نشانه‌ي حق‌گزاري در برابر فريضه‌اي است که مي‌تواند بر همه‌ اعمال و فرايض ديگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوي ديگر خدمت بزرگي است به آنان که حق اين هديه‌ الهي را ندانسته و در آن سهل‌انگاري مي‌کنند.

نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل مي‌کشاند و اعتلاء مي‌بخشد.

بخش مهمي از گرفتاري‌ها و آلودگي‌هاي ما براثر نپرداختن به اين حقيقت هشدار دهنده است. از اين رو ترويج نماز با همه‌ شيوه‌هاي اثرگذار، در شمار وظايف بزرگي است که همه بايد بدان اهتمام ورزيم و شما دست‌اندرکاران اين اجلاس به ويژه عالم مجاهد جناب حجت‌الاسلام آقاي قرائتي بحمدالله در اين راه از توفيق الهي بهره‌مند شده‌ايد.

آموزش و پرورش مي‌تواند در اين عرصه از اثرگذارترين‌ها باشد.

مدارس را مزين کنيد به نمازخواني نوجوانان؛ اين برترين تضمين براي سلامتي آينده‌ جامعه است.

والسلام عليکم و رحمت الله و برکاته

سيدعلي خامنه‌اي


نسخه چاپي ارسال به دوستان