تاریخ 1397/09/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کواکبيان در تذکر شفاهي در صحن علني مجلس:
مديران بازنشسته از صندلي‌هاي خود جدا شوندو ميدان را براي مديران شايسته جوان و با نشاط فراهم سازند

دکتر مصطفي کواکبيان در صحن علني مجلس ضمن گراميداشت 10 آذر روز مجلس و سالروز شهادت آيت‌الله مدرس، 11 آذر سالروز شهادت ميرزاکوچک‌خان جنگلي، 12 آذر روز جهاني معلولان و همچنين سالروز تصويب قانون اساسي، اظهار داشت: اميدوارم همه نمايندگان و مسئولان اجرايي بتوانيم مدرس وار در خدمت مردم باشيم و با هرگونه فساد و استبداد و امثال اينها مبارزه کنيم و ساده زيست باشيم.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در تذکر خود در مجلس گفت: يکي از قوانين بسيار مهم مجلس دهم، تصويب قانون منع به کارگيري بازنشستگان بود، اما متاسفانه برخي از مديراني که محترم هم هستند نمي‌خواهند از صندلي‌هايشان جدا بشوند و راه را براي مديريت جوانان باز کنند.

رئيس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس افزود: به لطايف الحيل حتي گاهي به رهبري معظم هم نسبت مي‌دهند که البته بيت رهبري اين موضوع و اين نسبت‌ها را تکذيب کردند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: در حاليکه الان نخست وزيرهاي فرانسه و بلژيک کمتر از 35 سال دارند، اما برخي از اين مديران داخلي بالاي 60 سال عمر دارند و باز نمي‌خواهند بروند.

عضو هيات رئيسه فراکسيون اميد خاطرنشان کرد: اوايل جنگ تحميلي، ما چهره‌اي مثل محمد جواد تندگويان را داشتيم که در 28 سالگي هم وزير شد، هم اسير و هم شهيد شد.

مصطفي کواکبيان افزود: خواهشم اين است که هم رئيس جمهور محترم و هم کميسيون‌هاي مجلس دقت کنند اگر خلأ قانوني و مشکلي وجود دارد موضوع به مجلس ارجاع، تا حل شود، درغير اين صورت انشاءالله دقت بکنيم که اين قانون به نحو اکمل و احسنت اجرا شود و ميدان هرچه بيشتر براي جوانان با نشاط و شاداب فراهم شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان