تاریخ 1397/08/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان مطرح کرد:
کتابخانه‌هاي عمومي نقش به‌سزايي در ترويج دارالمرحمه به عنوان هويت فرهنگي استان دارند

سرويس خبر

استاندار سمنان با اشاره به اين مطلب که همه استان‌ها در تلاش هستند که با ثبت سابقه فرهنگي و تاريخي هويت‌سازي کنند، گفت: کتابخانه‌هاي‌ عمومي استان سمنان بايد در ترويج دارالمرحمه به عنوان هويت فرهنگي و تاريخي استان سمنان تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، نورعلي غلامحسين نيا سماکوش، مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان به همراه معاون و جمعي از کارکنان ستادي به مناسبت هفته کتاب با سيد شهاب‌الدين چاوشي استاندار سمنان ديدار کردند.

استاندار سمنان ضمن تبريک به مناسبت هفته کتاب در اين نشست بيان داشت: استان سمنان داراي پتانسيل‌هاي بسياري است.

سيد شهاب‌الدين چاوشي با اشاره به اين مطلب که همه استان‌ها در تلاش هستند که با ثبت سابقه فرهنگي و تاريخي هويت‌سازي کنند، گفت: بايد دارالمرحمه به عنوان هويت فرهنگي و تاريخي سمنان ثبت شود. وي افزود: متاسفانه هنوز کار تحقيقاتي براي شناخته شدن استان سمنان به دارالمرحمه انجام نشده است.

استاندار سمنان بر لزوم احياء و مطرح کردن سمنان به‌عنوان دارالمرحمه تاکيد کرد و گفت: با توجه به پيشينه اين سنت اسلامي، سمنان از ديرباز به عنوان دارالمرحمه ميزبان زائران امام رضا بوده است.

وي با اشاره به اين مطلب که استان سمنان از فرصت ارزشمند قرار گرفتن در بين دو حرم برخوردار است و بايد از اين فرصت نهايت بهره را ببريم، اظهار داشت: شهر سمنان از ديرباز به دارالمرحمه معروف بوده و مردم خوب اين ديار به زايران حضرت رضا(ع) رسيدگي مي‌کردند و عنوان دارالمرحمه نيز از همين رو به اين ديار اطلاق مي‌شده است.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان نيز با اشاره به اينکه قريب به 400 عنوان برنامه و فعاليت به مناسبت هفته کتاب در استان سمنان اجرا خواهد شد، افزود: در اين هفته همچنين اولين همايش مؤلفان و نويسندگان دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان با مشارکت ادارات و نهادهاي اجرايي، فرهنگي و اداري برگزار مي‌شود.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان تقدير و تجليل از کتابداران برتر و کتابخانه‌هاي برتر را ديگر برنامه هفته کتاب دانست و تأکيد داشت: افتتاح کتابخانه روستاي‌ نام نيک ميامي نيز از ديگر برنامه‌هاي هفته کتاب است.

سما‌کوش اختتاميه برگزيدگان هشتمين جشنواره کتاب‌خواني رضوي و تقدير از 367 نفر در رده‌هاي سني کودک، نوجوان، بزرگسالان و بخش خانوادگي، افتتاح سالن مطالعه برادران و خواهران کتابخانه عمومي الغدير، طرح اهداي کتاب از 22 آبان تا 22 بهمن‌ماه، افتتاح سالن مطالعه برادران و خواهران کتابخانه الغدير ميامي، افتتاح سالن مخزن کتابخانه روستايي نردين، افتتاح بخش کودک کتابخانه الغدير ميامي،افتتاح بخش کودک کتابخانه البرز شاهرود و افتتاح و تجهيز سالن جلسات کتابخانه عمومي شهميرزاد، سمنان و ايوانکي، عضويت رايگان در 21 ، 24 و 26 آبان، نشست کتاب‌خواني، آئين نقد و رونمايي کتاب را از جمله برنامه‌هاي هفته کتاب سال جاري برشمرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان