تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مهار 2 آتش‌سوزي در سمنان

سرويس حوادث:

رئيس سازمان آتش‌نشاني سمنان با بيان اينکه آتش‌سوزي خودرو پرايد و يک منزل مسکوني با تلاش آتش‌نشان‌ها مهار شد، گفت: خوشبختانه هر دو اين حوادث تلفات جاني نداشت.

سعيد اسماعيل‌پور ضمن بيان اينکه در پي تماس شهروندان با سامانه 125 مبني بر وقوع آتش‌سوزي صبح يک‌شنبه بلافاصله نيروهاي آتش‌نشاني به محل اعزام شدند، ابراز داشت: اين حادثه که ساعت 10:16 به وقوع پيوست آتش‌سوزي خودرو پرايد در خيابان انديشه توسط آتش‌نشانان اطفاء شد.

وي با بيان اينکه براي مهار اين آتش‌سوزي سه آتش‌نشان به همراه يک دستگاه خودرو از ايستگاه پنج اين سازمان به محل حادثه اعزام شدند، اضافه کرد: خودرو پرايد پارک شده مقابل منزل مسکوني به علت نامعلومي از قسمت انتهاي موتور و داشبورد طعمه حريق شده و در حال سرايت به ديگر قسمت‌ها بود.

رئيس سازمان آتش‌نشاني سمنان با بيان اينکه آتش‌نشان‌ها ضمن رعايت نکات ايمني و قطع جريان برق از باطري و بستن شير گاز خودرو حريق را با استفاده از شلنگ آب‌رساني به‌صورت کامل مهار کردند، ابراز داشت: همراه داشتن کپسول آتش‌نشاني يا همان خاموش‌کننده‌هاي دستي در خودرو الزامي است تا در اين‌چنين مواقع قبل از رسيدن نيروهاي امدادي بتوان از پيشروي آتش جلوگيري کرد.

اسماعيل‌پور با بيان اينکه در حادثه ديگري آتش‌سوزي بالکن منزل مسکوني در خيابان ميرزا کوچک خان مهار شد، تصريح کرد: اين حادثه ساعت 14:49دقيقه ظهر امروز به سامانه 125 آتش‌نشاني اطلاع داده شد و گروه در کمترين زمان ممکن خود را به محل حادثه رساندند.

وي با بيان اينکه در اين حادثه سه آتش‌نشان به همراه يک خودرو از ايستگاه شماره يک آتش‌نشاني به محل موردنظر اعزام شدند، اضافه کرد: سيلندر پيک‌نيکي در قسمت بالکن آپارتماني واقع در طبقه چهارم طعمه حريق شده و در حال سرايت به ديگر نقاط بود که با سرعت عمل آتش‌نشانان ضمن دور کردن مواد آتش‌زا از محل آتش، پيک‌نيک را به محل امن انتقال داده و با خنک کردن بدنه سيلندر گاز داخل آن را تخليه کردند.

رئيس سازمان آتش‌نشاني سمنان همچنين ضمن اشاره به اينکه اين حادثه خسارت چنداني نداشت، ابراز داشت: به شهروندان توصيه مي‌شود هنگام پخت‌وپز با وسايل گازسوز قابل‌حمل ضمن رعايت کامل نکات ايمني تمامي اتصالات را چک کرده و از واشرها و تجهيزات استاندارد استفاده کنند.

اسماعيل‌پور از برگزاري مانور اطفاي حريق در هنرستان دخترانه معلم به مناسبت هفته پدافند غيرعامل خبر داد و اضافه کرد: هدف از اجراي اين‌گونه مانورها آمادگي هر چه‌بهتر شهروندان به‌خصوص دانش‌آموزان براي مواقع بروز حوادث و آتش‌سوزي‌ها است که هرچه بيشتر اين برنامه‌هاي آموزشي افزون‌تر شود باعث تمرکز و کنترل استرس در هنگام بحران خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان