تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ترويج فرهنگ قرآني هدف برگزاري هفته‌هاي قرآن و عترت در استان‌هاي مختلف کشور

سرويس خبر

مديرکل تبليغ و ترويج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، هدف از برگزاري هفته‌هاي قرآن و عترت در کشور را ترويج فرهنگ قرآني در جامعه بيان کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، اصغر اميرنيا در نشستي با مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان افزود: هفته‌هاي قرآن و عترت امسال در برخي از استان‌ها برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اهميت ترويج فرهنگ و گفتمان قرآني در جامعه تاکيد کرد: هدف اصلي از برگزاري هفته‌هاي قرآن و عترت در استان‌هاي مختلف، استفاده از ابزارهاي فرهنگي هنري براي جذب و انس بيشتر مردم به ويژه جوانان و نوجوانان به مباحث و فرهنگ قرآني است.

مديرکل تبليغ و ترويج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين نشست بر حمايت اين معاونت از برنامه‌هاي هفته‌هاي قرآن و عترت تاکيد کرد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان نيز در اين نشست که معاون فرهنگي و رسانه‌اي و نيز مسوول دفتر قرآن و عترت اين اداره کل نيز حضور داشتند، گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي هفته قرآن و عترت اين استان بيان کرد و گفت: هفته قرآن و عترت در استان سمنان با مشارکت ادارات شهرستان‌ها و موسسات و انجمن‌هاي فرهنگي هنري در نيمه دوم دي‌ماه امسال برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام علي‌اصغر فضيلت تاکيد کرد: برگزاري اين هفته با مشارکت شهرستان‌ها موجب مي‌شود تا فضاي قرآني کل استان را در بر بگيرد و از ظرفيت‌هاي فرهنگي و هنري شهرستان‌ها نيز براي توسعه فرهنگ قرآن و عترت استفاده شود.

وي با تاکيد بر تاثير استفاده از ابزارهاي فرهنگي و هنري براي توسعه فرهنگ قزآني در اين استان گفت: هفته قرآن و عترت استان سمنان در رشته‌هاي مختلف و به ميزباني شهرهاي مختلف با مشارکت و همکاري موسسات و انجمن‌هاي فرهنگي هنري برگزار مي‌شود.

در قالب برنامه‌هاي هفته قرآن و عترت شهرستان آرادان ميزبان تئاتر خياباني، گرمسار برگزار‌کننده بخش مکتوب و پژوهشي، پوستر در مهديشهر، عکس در سرخه، تعزيه در دامغان و ساير رشته‌ها با مشارکت موسسات و انجمن‌هاي فرهنگي هنري برگزار مي‌شود.

تاکنون فراخوان تعدادي از اين برنامه‌ها منتشر شده و قرار است هفته قرآن و عترت در استان سمنان در بيش از 16 رشته مختلف فرهنگي هنري برگزار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان