تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
همزمان با گستره وسيعي از کشور صورت گرفت؛
برپايي رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 در استان سمنان

رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 در بخش هاي وسيعي از شمال، مرکز و غرب کشور و بخشي از استان سمنان آغاز شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: تمام سامانه هاي رزمي، موشکي و تجهيزات نظامي به کار رفته در رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 به طور کامل بومي است.

به گزارش ايرنا، امير دريادار حبيب الله سياري روز دوشنبه در حاشيه برگزاري روز اول رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 به خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: امام راحل در سال 1358 بر لزوم خودکفايي در تامين تجهيزات دفاعي در داخل کشور تاکيد کردند و اکنون در نيروهاي مسلح اين آرمان محقق شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران ادامه داد: تمام سامانه ها، موشک ها، امکانات به کار گرفته شده در رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 100 درصد بومي است و خطوط توليد آن به دست توانمند جوانان، دانش دانشگاه ها و شرکت هاي دانش بنيان، صنايع وزارت دفاع و همت قرارگاه خاتم(ص) ارتش و هوافضاي سپاه و نيروي هوايي ارتش ايجاد شده است.

وي با اشاره به برگزاري 2 روزه رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 در بخش هاي وسيعي از شمال، مرکز و غرب کشور و بخشي از استان سمنان از امروز دوشنبه، بيان کرد: اين رزمايش در بخش هايي از کشور به وسعت 500 هزار کيلومتر مربع با رمز يا خاتم الانبيا (ص) آغاز شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران بيان کرد: هدف از اين رزمايش ارتقاي سطح آمادگي پدافند هوايي کشور است و شامل مراحل استقرار و گسترش سامانه ها در کمترين زمان ممکن در نقاط مختلف و مراحل درگيري و رزم پدافند هوايي در بخش هاي هوا پايه و زمين پايه، کشف، شناسايي، رهگيري و انهدام و نيز استفاده از ظرفيت جنگ الکترونيک است .

وي اضافه کرد: در اين رزمايش عناصري از قرارگاه پدافند هوايي خاتم(ص) ارتش جمهوري اسلامي ايران، نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروي هوايي ارتش شرکت دارند.

سياري خاطرنشان کرد: تمرين ها و فنون نظامي در رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 با ساير فنون در سال هاي گذشته متفاوت است و موشک ها، سامانه ها، مهمات و آموزش هايي که در اين رزمايش تمرين مي شود بر اساس تهديدات روز است.

وي با تاکيد بر اينکه برنامه هاي رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 بر اساس تهديدات موجود برنامه ريزي شده است، افزود: يکي از اهداف اين اقدام، نشان دادن اين مساله است که تهديد را به خوبي مي شناسيم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: طراحي و برنامه هاي مختلف رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 بر اساس شناسايي نياز روز و نوع تهديدات پيش بيني شده است و طراحي اين رزمايش با گذشته متفاوت و متناسب با شرايط امروز است.

طي 2 روز برگزاري رزمايش مشترک پدافند هوايي ولايت 97 تعدادي از تجهيزات و سامانه هاي نوين که به طور کامل در داخل کشور طراحي و ساخته شده است رونمايي مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان