تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کمک به برپايي نمايشگاه کتاب شاهرود ضروري است

شاهرود- ايرنا - امام جمعه شاهرود گفت: برپايي نمايشگاه استاني کتاب در شاهرود اتفاق بزرگي است، مسوولان در اين خصوص اقدام اساسي انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمين عباس اميني دوشنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي شاهرود که در حسنيه امام خميني (ره) برگزار شد، افزود: تسريع در تخصيص بن هاي خريد کتاب ، هماهنگي بيشتر همه مسئولان دستگاههاي اجرايي در امر برپايي نمايشگاه ،حضور ناشراني که کتابهاي علمي ،دانشگاهي و ديني مورد نياز دانشجويان و طلبه ها را منتشرمي کنند و سهولت رفت و آمد به نمايشگاه از اهميت بالايي برخوردار است.

وي با بيان اين که رهبر معظم انقلاب دغدغه کاهش مطالعه در جامعه را بارها بازگو کرده اند ، ادامه داد:بايد در مکان ها و وسايل نقليه عمومي ترويج فرهنگ مطالعه مفيد صورت پذيرد.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي شاهرود تاکيد کرد: بايد نقاط ضعف و قوت عملکردها در جامعه شناسايي و آسيب شناسي شود تا به رشد و بالندگي بيشتر رسيد.

وي آثار پياده روي اربعين را فراوان دانست و ادامه داد: اربعين حسيني يکي از مصاديق فرهنگ عمومي است که گسترش آن مي تواند آينده جهان را تضمين کند.

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود هم در اين نشست گفت: پياده روي اربعين حسيني رزمايش بزرگ مردمي است که براي استفاده بيشتر از برکات آن بايد برنامه ريزي شود.

محمد کرم محمدي افزود: راهکارهاي ديني و استفاده از فرهنگ غني اسلامي راهگشاي بسياري از مسايل ، چالش و آسيب هاي فردي و اجتماعي است.

وي بحران هويت را يکي از مهمترين مشکلات برشمرد و علت آن را فاصله گرفتن از دين، اعتقادات و آموزه هاي اسلامي دانست.

محمدي خواستار بهره گيري از بيان زيباي مسايل دين در آموزش و پرورش و دانشگاهها شد تا مخاطب پذير باشد.

وي تاکيد کرد : همه دستگاههاي اجرايي بايد ازهويت ايراني اسلامي با تمام وجود دفاع کنند و راهکار هاي عملياتي و اجرايي در اين حوزه جايگزين گزارش کار ها گردد.سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود هم در اين نشست گفت: شانزدهمين نمايشگاه کتاب استان سمنان و هفتمين نمايشگاه کتاب شاهرود از 11 تا 16 آذرماه امسال براي توسعه و ترويج فرهنگ مطالعه در اين شهر برپا خواهد شد.

رضا مهديان افزود: در هفته کتاب امسال بيش از 20 برنامه شاخص فرهنگي ، رونمايي از 6 کتاب ،تجليل از خادمان فرهنگ مکتوب ،ثبت نام رايگان کتابخانه هاي عمومي ، بازديد از کتابخانه هاي عمومي ، نذر کتاب و تجليل از کتابداران مهمترين برنامه هاي اجرايي است.شهردار شاهرود هم در اين نشست گفت: نماد هاي متناسب با فضاي شهري براي ترويج فرهنگ مطالعه در نقاط مختلف شهري طراحي و نصب شده است.محسن احمدي افزود: براي حفظ فرهنگ ايثار و شهادت سرديس تعدادي از شهدا در اين شهر نصب شده است.

وي تاکيد کرد : براي ترويج فرهنگ مطالعه برنامه هايي براي قراردادن کتاب هاي کم حجم در مکانهاي عمومي و وسايل حمل و نقل عمومي درحال پيگري است که بر فرهنگ شهروندي و شهر نشيني هم بسيار تاثير گذار است.رئيس دادگستري شاهرود هم در اين نشست گفت:بايد آثار اربعين حسيني در جامعه محسوس باشد، در قيام عاشورا امام حسين (ع) افرادي که اداي دين برگردن داشتند را از همراهي خود و فيض شهادت محروم کرد.

علي اکبريان افزود: اگر همين درس و عبرت بزرگ عاشورا از سالار شهيدان در جامعه رواج بيشتري پيدا کند ريشه بسياري از آسيب هاي فردي و اجتماعي خشکانده خواهد شد.

وي با بيان اينکه در کشور روزانه حدود يک ميليون فقره چک برگشت مي خورد ،ادامه داد: اگر اخلاق اسلامي و حق الناس در جامعه رعايت شود شاهد اين مسايل نخواهيم بود.

وي تاکيد کرد : اخلاق اسلامي و رعايت حق الناس بايد اولويت باشد و اگر اين مهم در جامعه ساري نشود بايد از قانون براي اجراي آن استفاده کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان