تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل امور مالياتي استان سمنان
نيمه آبان‌ماه آخرين مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان مؤديان در سال جاري

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان از آخرين مهلت ارسال صورت معاملات فصل تابستان 1397 تا نيمه آبان‌ماه سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان، عباس بي‌نياز بيان کرد: طبق دستور رياست محترم سازمان امور مالياتي کشور، مودياني که فهرست معاملات فصلي سال‌هاي قبل خود را ارائه نکرده‌اند، مي‌توانند با ارائه اين اطلاعات از بخشودگي 100 درصدي جرايم قانوني ناشي از عدم ارسال صورت معاملات فصلي بهره‌مند شوند.

وي همچنين اذعان داشت: هدف از ارسال فهرست معاملات فصلي به صورت الکترونيکي شفاف‌سازي اطلاعات اقتصادي، مکانيزه کردن نظام مالياتي، تحقق عدالت مالياتي و عدم مراجعه‌ي حضوري به ادارات مي‌باشد.

وي در ادامه افزود: براساس ماده 169 قانون ماليات‌هاي مستقيم، اشخاص حقوقي و صاحبان مشاغل موضوع اين قانون که حسب اعلام سازمان امور مالياتي کشور موظف به ثبت‌‌نام در نظام مالياتي مي‌شوند، مکلفند براي انجام معاملات خود صورتحساب صادر و شماره اقتصادي خود و طرف معامله را در صورتحساب‌ها، قراردادها و ساير اسناد مشابه درج و فهرست معاملات خود را به سازمان مذکور ارائه کنند.

مديرکل امور مالياتي استان سمنان با اشاره به محدويت زماني جهت ارسال صورت معاملات خاطرنشان کرد: فهرست معاملات حداکثر در مقاطع سه ماهه (فصلي) تهيه و تا يک و نيم ماه پس از پايان هر فصل به صورت الکترونيکي از طريق درگاه اينترنتي سازمان براي سامانه معاملات ارسال و يا به صورت لوح فشرده در قالب اطلاعات درخواستي به اداره امور مالياتي ارائه مي‌شود.

عباس بي‌نياز ادامه داد: با ارسال فهرست معاملات در هر ساعت از شبانه‌روز ضريب اشتباه تا حدودي به صفر مي‌رسد و متعاقبا درج آن در پرونده‌هاي مالياتي براي رسيدگي درآمد و تشخيص ماليات باعث مي‌شود از مطالبه ماليات مضاعف و يا درج ارقام خريد و فروش براي ديگران جلوگيري شود که اين مهم کاهش مراجعه به هيات‌هاي حل اختلاف مالياتي در‌پي دارد.

وي در پايان خاطرنشان کرد:عدم ارائه فهرست معاملات انجام شده از طريق روش‌هايي که تعيين شده، مشمول جريمه اي معادل يک درصد معاملاتي که فهرست آنها ارائه نشده است، مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان