تاریخ 1397/08/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
همزمان با سراسر کشور صورت گرفت:
نواختن زنگ جهاد فکري و عملي در کانون سمنان

سرويس خبر

زنگ جهاد فکري و عملي به مناسبت روز دانش‌آموز همزمان با سراسر کشور در کانون پرورش فکري سمنان نواخته شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، به مناسبت 13 آبان، روز دانش‌آموز، روز تسخير لانه جاسوسي آمريکا و روز ملي مبارزه با استکبار، گفتمان بصيرتي «پيام‌آوران ايثار» با دعوت از خانواده شهيد مدافع حرم عباس دانشگر و حضور مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري استان، جمعي از کارکنان ستادي، مربيان و اعضاي کارگاه نقاشي کانون و 40 دانش‌آموز پسر دبيرستان دوره اول شاهد در مرکز فرهنگي‌هنري شماره دو کانون پرورش فکري سمنان برگزار شد.

مؤمن دانشگر پدر شهيد، ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع دانش‌آموزان و قدرداني از مديرکل و مربيان کانون پرورش فکري، سيزده آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني را برگ زريني از دفتر تاريخ انقلاب برشمرد.

دانشگر در ادامه با اشاره به برخي خصوصيات بارز رفتاري فرزند شهيدش به بيان خاطراتي از زندگي وي پرداخت و از دانش‌آموزان خواست تا براي مؤفقيت و پيشرفت در مسير آينده، پنج موضوع اساسي مبني بر تلاش و پشتکار، توفيق، خواندن نماز اول وقت، انتخاب يک شهيد به عنوان دوست و داشتن برنامه‌ريزي و هدف را هميشه در زندگي خود مدنظر قرار دهند.

مهدي جمال مديرکل کانون استان سمنان نيز ضمن قدرداني از خانواده شهيد مدافع حرم با بيان اين‌که امروز، ياد شهيد دانشگر زنده است، هدف از برگزاري اين نشست را ترويج فرهنگ جهاد فکري و جهاد عملي و هم‌چنين گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي دانش‌آموز با رويکرد تبيين هويت ايراني‌اسلامي، نمايش وحدت، احساس قدرت و عزم راسخ نوجوانان و جوانان ايران اسلامي، بيان عظمت ايران، اقتدار جمهوري اسلامي و اراده شکست‌ناپذير ملت ايران، مهارت‌آموزي و کارآفريني دانست.

جمال، نقش‌آفريني کانون پرورش فکري در اين روز را با اهتمام به موضوع جهاد فکري و عملي، زمينه‌سازي گشودن گره‌هاي اقتصادي عنوان و خاطرنشان کرد: حضرت امام خميني(ره)، استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي را به امانت، دست ما سپرده و براي اين‌که قدر اين نظام را بدانيم بايد انقلاب خود را که انقلاب فرهنگي است، حفظ کنيم.

وي با بيان اين‌که دشمن قصد دارد با توسل به جنگ نرم، با تهاجم فرهنگي و آسيب‌رساندن به فکر و سلامت جسم و روح در کودکان و نوجوانان ملت ما نفوذ کند، بر شکل‌گيري فرهنگ با احترام به شهيدان به عنوان الگوهاي برتر کشور، تأکيد و خاطرنشان کرد: همه‌ي ما رفاه و آسايش زندگي امروز خود را مديون خون شهيدان هستيم و در برابر جانفشاني و رشادت آنها مسئوليم.

جمال از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در اين نشست خواست تا علاوه بر عضويت در تمامي کارگاه‌هاي کانون پرورش فکري به‌صورت رايگان برحسب علاقه و تمايل خود شرکت کنند.

شايان ذکر است؛ در پايان، زنگ جهاد فکري و عملي توسط پدر شهيد مدافع حرم نواخته و از خانواده شهيد با اهداي لوح سپاس و از دانش‌آموزان با اهداي کتاب و نوشت‌افزار ايراني‌اسلامي تجليل شد و تلاوت قرآن، قرائت متن بيانيه روز دانش‌آموز و سرودخواني اعضاي نوجوان از ديگر برنامه‌هاي اين نشست بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان