تاریخ 1397/08/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري دوره آموزشي مربيان درس آمادگي دفاعي در استان سمنان

سرويس خبر:

دوره آموزشي مربيان و مدرسين درس آمادگي دفاعي غرب استان سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، دوره آموزشي مربيان آمادگي دفاعي غرب استان سمنان‌ (ايوانکي، گرمسار، سرخه، سمنان، مهديشهر) با حضور سرهنگ «احمد يارمحمدي» از سازمان ادبيات و تاريخ دفاع مقدس و حضور بيش از 150 نفر از مربيان و مدرسين درس آمادگي دفاعي با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، بسيج دانش‌آموزي استان، آموزش و پرورش استان سمنان و سازمان پدافند غيرعامل استاندار در سالن يادگار امام‌(ره) استانداري سمنان برگزار شد.

سرهنگ «محمد‌حسن سلامي» مدير‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان در ابتداي اين جلسه اظهار داشت: مهمترين هدف اساسي در درس آمادگي دفاعي، انتقال فرهنگ دفاع مقدس، تقويت اعتقادات فکري و قلبي دانش‌آموزان و تعامل آنان با فرهنگ دفاع مقدس است.

وي ادامه داد: درسي آمادگي دفاعي ذاتا درس جذابي است و کلاس‌هاي درس بايد مجهز به علم و فناوري روز جهت مقابله با شرايط و بحران‌هاي احتمالي و پيش‌بيني نشده دشمن باشند و علاوه بر کلاس‌هاي تئوري، کلاس‌ها و آموزش‌هاي عملي نيز در مراحل مختلف سال تحصيلي بر جذابيت کلاس‌هاي درس آمادگي دفاعي مي‌افزايد که مراکز فرهنگي دفاع مقدس در هر استان بهترين مکان براي اردوهاي عملي دانش‌آموزان مي‌باشد.

سلامي با بيان اين که مربيان درس آمادگي دفاعي به عنوان يک پتانسيل و محرکي در کلاس‌هاي درس نقش چشمگيري دارند، افزود: نحوه بيان و تدريس، اعتقادات و باورهاي مدرسين از عوامل تاثير‌گذار اين درس مي‌باشد که مدرسين بايد با برنامه‌ريزي مناسب در جهت ايفاي نقش خود تلاش کنند.

وي گفت: دانش‌آموزان بايد بتوانند در هر شرايطي اهداف دشمن را با فراگيري مناسب آموزش دفاعي خنثي کنند و ما وظيفه داريم مسئوليت‌پذيري و مسئوليت‌شناسي را به درستي به آنها آموزش دهيم. سلامي ادامه داد: هر چقدر اين درس بهتر و موثرتر در مدارس تدريس شود روحيه ايثار و فداکاري را در بين دانش‌آموزان تقويت و اهداف نظام جمهوري اسلامي درخصوص تقويت بنيه دفاعي کشور بيشتر محقق خواهد گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان