تاریخ 1397/08/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل پدافند غيرعامل استانداري در رزمايش قطع برق ادارات
بيش از 60 دستگاه اجرايي استان سمنان به مولّد برق اضطراري مجهز هستند

سرويس خبر

مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان در رزمايش قطع برق ادارات و ارزيابي عملکرد به‌کارگيري مولّدهاي برق اضطراري که در شرکت توزيع برق استان برگزار شد، حضور يافته و از نزديک روند اين برنامه را مشاهده کرد.

ايرج کارخايي در حاشيه اين رزمايش با گراميداشت هفته پدافند غيرعامل گفت: اجراي اين‌گونه رزمايش و قطع برق دستگاه‌هاي اجرايي بدون اطلاع قبلي و ارزيابي آنها براي استفاده از مولّد برق اضطراري، دقيقاً در راستاي اهداف پدافند غيرعامل است.

وي بيان داشت: در سطح استان، افزون بر 60 دستگاه اجرايي و مراکز مهم به مولّد برق اضطراري مجهز هستند و در مجموع بيش از 160 ديزل ژنراتور استقرار يافته و وجود اين دستگاه‌ها کمک مي کند تا در هنگام بحراني فعاليت‌هاي خدمت‌رساني بدون وقفه استمرار داشته باشد.

وي تصريح کرد: "پيش‌بيني" و "پيشگيري" يکي از اصول پدافند غيرعامل است که دستگاه‌هاي اجرايي با اتخاذ تمهيدات لازم و در شرايط خطر و بحران مي‌توانند به خدمات خود ادامه دهند.

وي افزود: پدافند غيرعامل يعني اين که در شرايط خاص، چنانچه مرکزي دچار قطعي برق شد، بتواند با پيش‌بيني‌هاي به عمل آمده، مولّد موجود را سريع وارد مدار نمايد.

وي ضمن قدرداني از شرکت توزيع برق استان در اجراي شايسته اين رزمايش اضافه کرد: به همت اين شرکت، اقدامات ارزشمندي براي استقرار مولّدهاي اضطراري در دستگاه‌ها صورت گرفته و عملياتي نمودن اين‌گونه رزمايش‌ها، در آمادگي ادارات براي زمان‌هاي بحران بسيار ارزنده و تاثيرگذار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان