تاریخ 1397/08/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
همزمان با اربعين حسيني ؛
استان سمنان رداي سياه بر تن کرد

سمنان-همزمان با اربعين حسيني مساجد، تکايا و حسينيه هاي استان سمنان بار ديگر در عزاي اباعبدالله(ع) جامه سياه تن کرده و با حضور پرشور مردم ميزبان سوگواري اين روز بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، عزاداري اربعين حسيني بار ديگر چهره استان سمنان و هشت شهرستان و 21 نقطه شهري و صدها روستاي آن را دگرگون کرد. مساجد و حسينيه ها و بقاع متبرکه يک دم از مردم عزادار خالي نمي شود و ديگ هاي حليم نذري در جاي جاي اين ديار برپا شده است تا همه يکدل و همصدا اوج دلدادگي عاشقان حسيني را به نمايش بگذارند.

راهپيمايي جاماندگان حسيني نيز قرار است روز اربعين در سراسر استان سمنان برگزار شود تا دلدادگي فصل مشترک همه شيعيان و مسلمانان و مردم شيفته اهل بيت(ع) استان سمنان چه در درون و چه در کشور عراق باشد. اين جا همه يکدل و همصدا در رثاي مولايشان حسين(ع) بر سر و سينه مي زنند.

استان سمنان سياهپوش اربعين

از جاي جاي ديگر استان سمنان نيز خبر مي رسد عزاداري پرشور اربعين با حضور مردم در حال برگزاري است. مردم غربي ترين شهرستان استان سمنان يعني ميامي که امسال دو موکب را نيز در اربعين برپا کردند از روز گذشته تا کنون برنامه هاي مختلفي را در اربعين حسيني برگزار کرده اند و مسجد جامع اين شهرستان هم اکنون نيز ميزبان مراسم دعاي اربعين است.

در غرب استان نيز اينگونه است. مردم سرخه و مهديشهر و شهميرزاد و آردان و ايوان کي و فولاد محله و اعلاء و ساير نقاط در رثاي امام حسين(ع) بر سر و سينه مي زنند همچنين ديگ هاي نذري در همه جا ديده مي شود و برنامه هاي محوري متعددي در اين روز برگزار مي شود.

يکي از اين برنامه هاي محوري يادواره شهداي اعلاء بود که با سخنراني دکتر همتي نماينده مردم سمنان، سرخه و مهديشهر در مجلس برگزار شد. وي در اين سخنراني گفت: بهترين مردم کسي هستند که از جانشان براي رضاي خدا بگذرند و امام حسين(ع) اسوه از جان گذشتگي و ايثار در جهان لقب دارند که امروز شناختشان با شناخت ايثار و شهادت عجين است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان