تاریخ 1397/08/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
«سراسر شب» پائيز و زمستان امسال در سينماهاي کشور
دلايل تأخير در اکران فيلم «سينا حجازي» چه بود؟

فيلم «سراسر شب» با بازي سينا حجازي و الناز شاکردوست پائيز و زمستان امسال در سينماهاي کشور اکران خواهد شد.

فيلم پر سر و صداي فرزاد موتمن که جواد نوروزبيگي تهيه‌کننده آن است، پس از اين‌که در جشنواره فيلم فجر سال گذشته روي پرده نرفت، حواشي و اخبار مختلفي را به خود ديد و اين موضوع بارها در رسانه‌هاي سينمايي مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. مدير برنامه‌هاي سينا حجازي درباره زمان اکران اين فيلم در سينماهاي کشور توضيخ داد: «زمان اکران فيلم «سراسر شب» بنا به توافقاتي که با «فيلميران» شده، قطعا پائيز و زمستان امسال خواهد بود. زمان دقيق‌تر به زودي در اختيار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. پروانه اکران صادر شده و به زودي کمپين‌هاي تبليغاتي و رسانه‌اي فيلم آغاز خواهد شد.»

پيمان حجازي افزود: «پيش از شروع حضور سينا در فيلم «سراسر شب»، پيشنهادهاي زيادي براي حضور او در سينما و حتي تئاتر بود. به هر حال کاراکتر سينا جوري بود که خيلي قبل‌تر مورد توجه اهالي سينما و تئاتر قرار گرفته بود. ولي سينا با شناختي که از دنياي سينما داشت به شدت دنبال اين بود که با فيلمي آبرومند وارد اين فضا شود و حضور آقاي موتمن يکي از دلايلي بود که پذيرفت در «سراسر شب» ايفاي نقش کند. تجربه فضاهاي جديد و از همه مهم‌تر دور شدن از کليشه‌هاي معمول حضور خواننده‌ها در سينما، ريزترين دغدغه‌هاي سينا براي ورود به سينما بود و اين تجربه با مطالعه و مشورت‌هاي زيادي اتفاق افتاده است.»

او درباره دلايل اکران نشدن فيلم «سراسر شب» در جشنواره سال قبل و حواشي اين اتفاق نيز توصيح داد: «به روايت تهيه‌کننده فيلم آقاي نوروزبيگي، فيلم در مرحله اول به دليل تاخير برخي موارد فني کمي مشکل پيدا کرد و در کنار اين موضوع، نسخه‌اي که از فيلم در روزهاي آخر دراختيار مسئولين جشنواره قرار گرفت و زمان طولاني‌تري هم داشت، نسخه نهايي نبود و ريزه‌کاري‌هاي فني و صداگذاري‌ها و... به صورت نهايي انجام نشده بود. در چنين شرايطي خود تهيه‌کننده و کارگردان هم تمايل زيادي براي حضور در جشنواره نداشتند.»

پيمان حجازي خاطر نشان کرد: «آقاي نوروزبيگي به اتفاقاتي که براي اين فيلم پيش‌بيني شده کاملاً مطمئن بودند و اعتقاد داشتند با رزومه‌اي که آقاي موتمن دارند قطعاً «سراسر شب» مي‌تواند در جشنواره‌هاي خارجي حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته باشد. به هرحال آقاي موتمن به عنوان يک فيلم‌ساز مولف بارها امتحانش را پس داده و فيلم‌هاي ايشان حتي سال‌ها پس از توليد و ارائه، مورد توجه و نقد و بررسي اهالي سينما قرار گرفته و بدون شک در «سراسر شب» نيز اين موضوع قابل پيش‌بيني است.»

فعاليت‌هاي جديد سينا حجازي آخرين مبحثي بود که مدير برنامه‌هايش در توضيح آنها گفت: «سينا حجازي در حال جمع‌آوري تک‌قطعات و آثار جديد خود است و تمايل به انتشار آلبوم جديد دارد. بحث مهمي هم که در مراحل نهايي است، بحث اجراهاي زنده خارجي سينا است که در تورنتو، ونکوور و سيدني قرار است اتفاق بيفتد و اين موضوع پس از انجام مراحل اداري‌اش به زودي اطلاع‌رساني خواهد شد. چند تيتراژ براي انتهاي فيلم‌هاي سينمايي داخلي هم پيشنهاد شده که در حال بررسي پيشنهادات هستيم و به محض قطعيت اطلاع‌رساني خواهد شد. درباره اجراهاي تهران هم به دور از هرگونه شوآف بايد بگويم که با توجه به شناختي که از روحيه سينا حجازي هست، قطعاً تا بهتر نشدن فضاي اجتماعي و اقتصادي و معيشتي مردم، اجرايي در تهران برگزار نخواهد شد. تا حال مردم خوب نباشد نمي‌شود کنسرت برگزار کرد. با اين‌که چند تاريخ هم براي اجراي تهران مد نظر بود ولي تمايلي براي اجراي زنده نبود و فعلاً اين ماجرا در اولويت‌هاي سينا نيست.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان