تاریخ 1397/07/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ضرورت تقويت گشت‌هاي مشترک مبارزه با احتکار کالا

سرويس خبر:

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بر ضرورت تقويت گشت‌هاي مشترک بازرسي ويژه مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در استان تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بهروز اسودي در سومين جلسه کميته استاني مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در استان با بيان اين مطلب گفت: تمامي کالاهايي که در انبارهاي احتکار کشف مي‌شود به عنوان کالاي احتکار شده ضبط مي‌گردد.

وي تصريح کرد: علاوه بر 25 قلم کالايي که در سبد کالايي مردم اولويت اول و جزو کالاهاي اساسي محسوب مي‌شود، کليه کالاهاي کشف شده در انبارهاي احتکار کالا به عنوان کالاي احتکار شده ضبط و برابر با قانون برخورد مي‌شود.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ضرورت برگزاري گشت‌هاي مشترک بازرسي در جهت شناسايي انبارهاي احتکار کالا افزود: سازمان صمت استان با همکاري دستگاه‌هاي زيربط و عضو ستاد مبارزه با احتکار از قبيل تعزيرات حکومتي، نيروي انتظامي، جهاد کشاورزي و شرکت شهرک‌ها اقدام به بازرسي از انبارهاي کالاي اساسي خصوصا مواد غذايي، نهاده‌هاي دامي، لوازم يدکي و ساختماني و غيره مي‌نمايد.

اين مقام مسئول با اشاره به اجرايي شدن مرحله‌ي دوم طرح سامانه جامع انبارها در استان خاطرنشان کرد: تمامي انبارها و مراکز نگه‌داري کالا بايد شناسه‌دار باشند و انبارهاي فاقد شناسه و همچنين انبارهايي که نسبت به اعلام موجودي کالا اقدام نکرده‌اند به عنوان انبارهاي احتکار کالا محسوب مي‌شوند.

اسودي در پايان ضمن ارائه گزارشي درخصوص تخلفات و پرونده‌هاي احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه کالاهاي حساس و ضروري تصريح کرد: بايد جريمه‌هاي محتکران بازدارنده باشد و بر فروش اموال و کالاهاي احتکار که از انبارها و واحدهاي صنفي کشف مي‌شود، نظارت لازم و دقيق صورت پذيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان