تاریخ 1397/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
براي نخستين بار در دانشگاه‌هاي کشور؛
براي نخستين بار در دانشگاه‌هاي کشور؛

سرويس خبر

براي نخستين بار در دانشگاه‌هاي کشور اتاق سرمايه در دانشکده اقتصاد، مديريت و علوم اداري دانشگاه سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ اتاق سرمايه به منظور ارتباط هرچه بيشتر با بازار سرمايه و ايجاد افق‌هاي جديد براي دانشجويان با همکاري کارگزاري بانک توسعه در دانشگاه سمنان افتتاح شد.

دکتر مسعود نصيري زرندي رئيس دانشگاه سمنان در آئين افتتاح اين اتاق ضمن قدرداني از کارگزاري بانک توسعه به دليل حضور و سرمايه‌گذاري در دانشگاه، بر لزوم آشنايي هرچه بيشتر دانشجويان با بازار سرمايه و اصول سرمايه‌گذاري در اين بازار تاکيد کرد.

رئيس دانشکده اقتصاد، مديريت و علوم اداري دانشگاه سمنان نيز گفت: برقراري ارتباط مؤثر بين حوزه‌هاي نظري و عملي و تقويت توان به‌کارگيري نظريه‌هاي آموخته شده در محيط آکادميک از اهداف ايجاد اتاق سرمايه در اين دانشکده است.

دکتر حسين دامغانيان اظهار اميدواري کرد: علاقه‌مندان به اين بازار، پس از کسب صلاحيت‌هاي فني، تخصصي و بنيادي لازم، در بستر ايجاد شده بتوانند نقشي در اين بازار ايفا نمايند.

مدير معاملات کارگزاري بانک توسعه صادرات نيز در اين مراسم با اشاره به سابقه فعاليت اين شرکت گفت: دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه پيشرو و سرآمد در ارتباط ميان بازار سرمايه و دانشگاه گام برداشته است.

دکتر ابراهيميان افزود: آموزش، يادگيري و آشنايي دانشجويان با بازار سرمايه هدف اصلي تأسيس اتاق سرمايه در دانشگاه سمنان است.

وي خواستار افزايش همکاري و ارتباط ميان کارگزاري و دانشگاه سمنان شد و آمادگي خود را در اين زمينه اعلام کرد.

دکتر گل ارضي عضو هيأت علمي و متخصص در حوزه بورس نيز در اين مراسم به نقش بازار سرمايه در ارتباط ميان واحدهاي پس‌انداز و سرمايه‌گذاران اشاره کرد و افزود: ساز‌و‌کارهاي کلي تعبيه شده در اين بازار، سبب تسريع رشد اقتصادي از طريق رشد حجم پس‌انداز و سرمايه‌گذاري خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان