تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
جهانشير سرپرست اداره کل ورزش و جوانان:
يادمان شهداي تيم فوتبال آزادي سمنان ساخته مي‌شود

سرويس ورزشي:

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از ساخت و پرده‌برداري يادمان شهداي تيم فوتبال آزادي سمنان در هفته تربيت بدني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان، محسن جهانشير با بيان اينکه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه ورزشکاران يکي از اولويت‌هاي اصلي اين اداره کل در حوزه فرهنگي است، گفت: استان سمنان تاکنون 2 يادمان شهدا و يک تنديس با موضوع شهداي ورزشکار توليد و احداث نموده است که از اين نظر سرآمد استان‌هاي کشور مي‌باشد.

وي با تاکيد بر ضرورت الگوسازي از شهدا براي نسل جوان و به ويژه ورزشکاران افزود: اين يادمان با سفارش معاونت فرهنگي و جوانان اداره کل با همکاري موسسه سرو سرخ طراحي شده و در استاديوم تختي سمنان که محل تردد ورزشکاران، بدرقه و استقبال از مدال‌آوران و همچنين مکان تمرين و بازي تيم آزادي بوده است، ساخته خواهد شد تا نمادي از قهرمانان واقعي اين مرز و بوم باشد.

گفتني است 12 نفر از بازيکنان و مربي تيم فوتبال آزادي سمنان طي 8 سال جنگ تحميلي به درجه رفيع شهادت نائل گرديده‌اند که اسامي آنان به شرخ ذيل است:

شهيد ابوالفضل بزرويي، شهيد عطاءاله صحافي، شهيد ايرج نوروزي، شهيد کيومرث نوروزي، شهيد علي‌اکبر نيکو، شهيد ابوالقاسم اصلاحي، شهيد محمدرضا شمس‌الدين، شهيد جلال طاهريان، شهيد مجيد نيک‌ذات، شهيد حسن طاهريان، شهيد محمدعلي احمدي، شهيد محسن طاهريان


نسخه چاپي ارسال به دوستان