تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمانده انتظامي شاهرود در همايش موتورسواران قانونمند:
در سال گذشته 11موتورسوار شاهرودي جان باختند

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده انتظامي شاهرود گفت: سال گذشته 21 نفر در سطح شهر طي حوادث رانندگي جان باختند و از اين تعداد 11 نفر يعني 45 درصد فوتي‌ها را موتورسواران شامل مي‌شود.

سرهنگ سيد مجتبي اشرفي در حاشيه برگزاري همايش موتورسواران قانونمند با بيان اينکه اين همايش، راکبان موتورسيکلت را هدفمند و قانوني به سمت فعاليت در چهارچوب هيات‌هاي موتورسواري سوق مي‌دهد، افزود: با توجه به اينکه موتورسواران اجازه انجام حرکات نمايشي را در سطح شهر ندارند و زيرساخت‌هاي مناسبي نيز براي آن‌ها تعبيه نشده است. لذا اين برنامه‌ها مي‌تواند منجر به تخليه هيجان دروني جوان‌ها شود.

وي با بيان اينکه سال گذشته 21 نفر طي حوادث مختلف رانندگي در سطح شهر جان باختند، افزود: از اين تعداد 11 نفر يعني 45 درصد فوتي‌ها را موتورسواران شامل مي‌شود که برنامه‌هايي نظير همين همايش به قانون‌مند شدن آن‌ها و کاهش فوتي‌ها و تصادفات موتورسواران کمک مي‌کند.

فرمانده انتظامي شاهرود با بيان اينکه از برگزاري دوره اول همايش موتورسواران قانون‌مند تعداد بسياري افراد جذب هيات موتورسواري شدند، ابراز داشت: اجراي اين قبيل برنامه‌ها در مناطق حاشيه‌اي شهرها مي‌تواند در قانون‌مند شدن موتورسواران بسيار کمک کند و از سوي ديگر مطالبات مردمي نيز مبني بر ايجاد نشاط و هيجان در سطح شهر است.

اشرفي در ادامه با تاکيد بر اينکه در نظر داريم با همکاري هيات موتورسواري شناسايي موتورسواران را در اولويت قرار دهيم، تصريح کرد: در سطح شهر با موتورهايي مواجه هستيم که پلاک آن‌ها به نام خودشان نيست لذا اين کاناليزه کردن به شناسايي اين‌گونه موتورسواران منتهي مي‌شود.

وي ضمن بيان اينکه در همايش موتورسواران قانون‌مند شعار «هيجان در پيست، امنيت در شهر» را دنبال مي‌کنيم، افزود: پيش‌بيني مي‌شود که با اين برنامه‌ها به تعداد موتورسواران قانون‌مند افزوده و از شدت تصادفات آن‌ها و مرگ و ميز ناشي از عدم استفاده کلاه ايمني در راکبان موتور کاسته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان