تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در آييني با حضور مسئولان استاني و شهرستاني
دفتر نمايندگي اوقاف در ميامي افتتاح شد

سرويس خبر

در آييني با حضور تعدادي از مسئولان استاني و شهرستاني دفتر نمايندگي اوقاف و امور خيريه شهرستان ميامي افتتاح و رضا قاضي‌پور به‌عنوان سرپرست اين دفتر معرفي شد.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، در اين آيين که با حضور مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، فرماندار ميامي، امام‌جمعه ميامي و تني چند از مسئولان شهرستان و هيات امناي بقاع متبرکه و اماکن مذهبي اين شهرستان برگزار شد، دفتر نمايندگي اوقاف و امور خيريه شهرستان ميامي به ‌صورت رسمي شروع به فعاليت کرد.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان در اين آيين با اشاره به وجود ظرفيت‌هاي فراوان موجود در شهرستان ميامي اظهار کرد: پيش از اين مديريت و نظارت بر موقوفات و بقاع متبرکه اين شهرستان برعهده اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان شاهرود بود و به دليل فاصله حدود 80 کيلومتري مرکز اين شهرستان از شاهرود، هيات امناي بقاع متبرکه و اماکن مذهبي، متوليان و مراجعين با مشکلاتي روبه‌رو بودند.

حجت‌الاسلام‌ عبدالله واحدي افزود: به‌منظور ارائه خدمات بهتر و سهولت در انجام فرايندهاي اداري، با پيگيري‌هاي صورت گرفته، مجوز راه‌اندازي دفتر نمايندگي اوقاف و امور خيريه ميامي اخذ و اين دفتر راه‌اندازي شد.

امام‌جمعه ميامي حجت‌الاسلام ‌والمسلمين قربانعلي صفايي‌پور اظهار کرد: واقفان خيرانديش با ريزبيني و تيزبيني در جهت رفع مشکلات جامعه خود، موقوفاتي ايجاد کرده‌اند و اين چشمه جاري و ساري همچنان در جريان است و مردم از آن بهره مي‌برند.

امام‌جمعه ميامي خواستار معرفي بيش از پيش واقفان خيرانديش شد و عنوان کرد: علاوه بر معرفي موقوفات موجود و بيان آثار و برکات آنها بايد در جهت ايجاد موقوفات جديد بر‌اساس نيازهاي روز جامعه گام ‌برداريم.

صفايي‌پور خاطرنشان کرد: سنت حسنه وقف باقيات‌الصالحات ماندگاري است که همه بايد در جهت تشويق و ترغيب خيران به اين عمل نيکو تلاش کنيم.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: با فرهنگ‌سازي و معرفي صحيح ظرفيت‌هاي وقف مي‌توان بسياري از کاستي‌هاي جامعه را مرتفع کرد و در اين راه لازم است واقفان اولويت‌هاي استان در وقف جديد را مدنظر داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين عبدالله واحدي اظهار کرد: با بررسي‌هاي کارشناسانه نيازهاي استان در وقف جديد شناسايي شده و در هنگام مراجعه واقفان خيرانديش به آنها مشاوره داده مي‌شود.

وي افزود: بر‌اساس اين بررسي‌ها بهداشت و درمان، ازدواج و اشتغال جوانان، علم و فناوري، موضوعات قرآني، ارائه خدمات به زائران امام رضا، حوزه‌هاي علميه و ترويج فرهنگ اهل‌بيت اولويت‌هاي کلي استان در وقف جديد است.

وي اجراي نيات واقفان خيرانديش را يکي از اولويت‌هاي اصلي اداره کل اوقاف و امور خيريه عنوان کرد و گفت: در طول سال برنامه‌هاي متمرکزي مانند مهر تحصيلي ويژه موقوفات مرتبط با دانش‌آموزان بي‌بضاعت، مهر تندرستي ويژه موقوفات بهداشت و درمان، بصيرت عاشورايي ويژه موقوفات عزاداري امام حسيد(ع) برنامه‌ريزي و اجرا مي‌شود.

واحدي ارتقاي بهره‌وري موقوفات را يکي ديگر از اولويت‌هاي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان بيان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان