تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس دفتر رييس جمهور: ‌
در اولين جلسه مجلس، وزراي پيشنهادي معرفي مي‌شوند
کارت سوخت احيا مي شود

رييس دفتر رييس جمهور گفت: در اولين روزي که مجلس بعد از تعطيلات خود تشکيل جلسه داد، اسامي وزراي پيشنهادي معرفي مي‌شود.

به گزارش ايسنا، محمود واعظي در حاشيه جلسه ديروز هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره دليل معرفي نشدن وزراي پيشنهادي دولت به مجلس اظهار کرد: ما بنا داشتيم پس از اينکه لايحه‌ي تغيير ساختار دولت در مجلس تصويب شد، تغييرات وزرا را انجام دهيم اما هفته گذشته متوجه شديم مجلس تمايلي به تصويب آن لايحه ندارد.

وي در ادامه افزود: وزراي اقتصاد و کار، تعيين شده‌اند، ممکن است يکي دو تغيير ديگر نيز در ساير وزراتخانه‌ها ايجاد شود ما اين آمادگي را داشتيم که ديروز وزرا را معرفي کنيم اما مجلس هفته آينده تعطيل است. هيات رييسه هم گام‌هايي برداشت که تعطيلي هفته آينده مجلس را لغو کند اما چون نمايندگان براي حضور در حوزه‌هاي انتخابيه خود برنامه‌ريزي کرده بودند، ظهر دوشنبه به ما اعلام کردند که وزرا در فرصت ديگري معرفي شوند چون يک هفته پس از معرفي وزراي پيشنهادي، بايد بررسي راي اعتماد آغاز شود.

واعظي ادامه داد: در اولين روز مجلس پس از تعطيلات، وزراي پيشنهادي را دولت به مجلس معرفي مي‌کند.

رئيس دفتر رئيس جمهور درباره نامه اقتصاددانان به دولت درباره مشکلات اقتصادي کشور اظهار کرد: ما از همه دلسوزاني که به دولت پيشنهاد مي‌دهند، به ويژه اقتصاددانان تشکر مي‌کنيم. ما اين پيشنهادها را براي وزارتخانه‌هاي ذيربط ارسال مي‌کنيم. در ستاد اقتصادي دولت هم اين پيشنهادات بررسي مي‌شود. ما به وزراي ذيربط توصيه کرده‌ايم که با اقتصاددانان جلسه داشته باشند. آقاي نوبخت هم در اين زمينه جلسه‌اي تشکيل داده است و دوستان ديگر هم اين کار را خواهند کرد. ما همچنين بنا داريم جلسه‌اي با حضور تعدادي از اقتصاددانان و رئيس جمهور تشکيل
دهيم.

واعظي در پاسخ به اين پرسش که آيا احتمال جابه‌جايي اعضاي دولت در داخل دولت وجود دارد گفت: ممکن است اين اتفاق بيفتد. مثلا اگر جايي سمتي ايجاد شود، چون شناخت بيشتري نسبت به توانايي اعضاي داخل کابينه وجود دارد، از داخل کابينه کسي براي اين سمت انتخاب شود. اگر وزيري هم استيضاح شود، مي‌توان او را در جاي ديگري به کار گرفت.

وي در پاسخ به سوالي در مورد برنامه دولت براي سهميه‌بندي بنزين گفت: نرخ بنزين در ايران 1000 تومان و در کشورهاي همسايه بين 6 تا 9 هزار تومان است. به همين دليل مقدار قاچاق بنزين خيلي زياد است. اولين اقدامي که ما مي‌توانيم انجام دهيم، اين است که کارت سوخت را احيا کنيم تا از اين طريق بر مصرف بنزين نظارت داشته باشيم. در اين زمينه گام اول را داريم برمي‌داريم. با توجه به قاچاق بنزين، محدوديت در واردات بنزين و مسائل زيست‌محيطي کميته‌اي در حال بررسي اين موضوع است.

رئيس دفتر رئيس جمهور درباره همکاري ايران با اتحاديه اروپا خاطرنشان کرد: همکاري ما با اتحاديه اروپا در حال گسترش است به ويژه در مورد برجام. اگر روال عادي طي شده و موافقت مراجع ذيربط به دست آيد، مي‌تواند براي همکاري اقتصادي ما با اتحاديه اروپا مفيد باشد.

وي در مورد استعفاي آخوندي و استفاده از وي به عنوان شهردار تهران بيان کرد: من از اين موضوع خبري ندارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان