تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
شوراي اسلامي شهر سمنان تصويب کرد:
پل غير‌همسطح مومن‌آبادبه نام پل "سلام" نام گرفت

سرويس خبر

رئيس شوراي اسلامي شهر سمنان با اعلام اين خبر گفت: پل غير‌همسطح مومن‌آباد به نام پل "سلام" نام گرفت.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان سيد مسعود سيادتي افزود: نامگذاري ميادين و خيابان‌ها يکي از مهمترين شاخصه‌هايي است که مي‌توانيم تحول فرهنگي را در آن ببينيم.

وي با بيان اينکه در نامگذاري خيابان‌ها و معابر بايد معيارهايي در‌نظر گرفته شود، گفت: طبق قانون و آيين‌نامه‌هاي اجرايي وظيفه نامگذاري به شوراهاي اسلامي شهر واگذار شده است که بايد متناسب با تاريخ و جغرافياي تمدن و فرهنگ اسلامي و ايراني باشد.

رئيس شورا تصريح کرد: شاخص‌هاي نامگذاري معابر، مديران شهري را به سمت انتخاب‌هايي متناسب با فرهنگ و تمدن جامعه سوق داده و باعث تسهيل در مديريت بهينه و هويت‌بخشي به فضاهاي شهري مي‌شود.

سيادتي در مورد انتخاب واژه کوتاه و منحصر‌به‌فرد "سلام" براي پل غير‌همسطح مومن‌آباد که محل استقبال مسافران و زائران مي‌باشد، گفت: سلام از اسماء‌الحسني و يکي از نام‌هاي مبارک خداست و عادت و سنت پسنديده‌ي مرسوم در ميان مسلمانان مي‌باشد که در آيات قرآن کريم 42 بار نام آن تکرار شده است.

ايشان در پايان تاکيد کرد: نامگذاري پل غير‌همسطح مومن‌آباد بر‌اساس درخواست شوراي اسلامي روستاي مومن‌آباد و در کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر به تصويب رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان