تاریخ 1397/07/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در سي و هشتمين نشست هيات رييسه اتاق بازرگاني سمنان مطرح شد:
اهتمام ويژه در منابع آب استان سمنان

سرويس خبر

سي و هشتمين نشست هيات‌رييسه در محل اين اتاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان در اين نشست گفت: اقدامات و هماهنگي‌هاي لازم با فدراسيون بين‌المللي اتاق‌هاي بازرگاني WCF صورت پذيرفته است و در حال حاضر مطالعات اقتصادي با برش استاني به عنوان پيشنهاد در دست بررسي قرار گرفته است.

رييس اتاق سمنان ادامه داد: پژوهش‌هاي اقتصادي بايد مزيت و تاثير‌گذاري‌هاي لازم با محوريت اشتراک منافع را داشته باشد.

جمعه‌اي اضافه کرد: مطالعات و پژوهش‌هاي اقتصادي با موضوع آب در استان سمنان بسيار حائز اهميت است و جا دارد که مديران استان به اين موضوع توجه ويژه داشته باشند.

عبدالحميد دربانيان عضو هيات‌رييسه اتاق سمنان در اين نشست گفت: اهميت و تقاضاي ميزان مصرف آب بايد با محوريت مطالعات ژئوپلوتيک، زيست محيطي و ترجيحات اقتصادي مورد توجه قرار بگيرد.

محمود نجفي سهي عضو هيات رييسه اتاق در اين نشست گفت: اهميت انتقال آب از درياي خزر به فلات مرکزي بسيارحائز اهميت است، بايد آينده‌نگري ميزان مصرف استان در سه بخش آشاميدني، صنعت و کشاورزي بررسي دقيق شود و ضمناً بايد روش‌هاي بازيافت آب خاکستري را براي مصرف صنايع در برنامه قرار بدهيم.

عبدالله اکبري راد نائب‌رييس اتاق سمنان از صاحبان صنايع و معادن و کشاورزان درخواست کرد تا نسبت به استحصال آب مورد نياز خود اهتمام کافي را داشته باشند.

نايب‌رييس اتاق سمنان گفت: مجري طرح بايد نشست مشترکي با فعالين اقتصادي داشته باشد تا الزامات انتقال آب به درستي بررسي شود. طي اطلاع واصله ميزان انتقال آب براي مصرف شرب استان سمنان 50 ميليون ليتر و براي صنعت 150 ميليون ليتر در سال اعلام شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان