تاریخ 1397/07/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان
مداحان در برنامه‌هاي خود جوانان را با امام حسين‌(ع) و فرهنگ عاشورا آشنا کنند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان با تاکيد بر اينکه پيام عاشورا بايد به خوبي براي نسل جوان تبيين شود، گفت: مداحان مي‌توانند از طريق بيان فرمايشات حضرت سيدالشهدا‌(ع) در مداحي‌هاي خود جوانان را با امام حسين‌(ع) و زندگي ايشان آشنا کنند و فرهنگ عاشورا را به خوبي منتقل نمايند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در ديدار جمعي از سنگرسازان بي‌سنگر استان سمنان به مناسبت هفته دفاع مقدس با وي اظهار داشت: وظيفه مهم مداحان، انتقال مفاهيم عاشورا و نيز پيام امام حسين‌(ع) است و مداحان سخنان حضرت سيدالشهدا‌(ع) را در مداحي‌ها به‌کار گيرند.

وي با اشاره به اهميت عاشورا‌شناسي و شناخت جامعه از حضرت سيد‌الشهدا‌(ع) گفت: شناخت امام حسين‌(ع) از راه سخنان اين بزرگوار و عمل ايشان محقق مي‌شود.

شاهچراغي اظهار داشت: با تعمق در سخنان حضرت سيد‌‌الشهدا مي‌توان ايشان را به درستي شناخت و از اين رو بايد در مداحي و مرثيه‌هاي ماه محرم و صفر به سخنان امام حسين‌(ع) توجه ويژه شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ شهادت و ايثار در جامعه نيز گفت: خاطرات رزمندگان دفاع مقدس مکتوب شود.

وي ادامه داد: بايد خاطرات رزمندگان از سوي آنان نوشته و مکتوب شود تا براي نسل‌هاي بعد ماندگار شود.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به ضرورت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه گفت: بايد اين فرهنگ غني براي نسل جوان و نوجوان تبيين و تشريح شود تا اين نسل با فرهنگ غني دفاع مقدس و رشادت‌هاي ايثارگران آشنا شوند.

وي با بيان اينکه شهدا و به ويژه امام حسين‌(ع) به خاطر عشق به معبود قدم در راه شهادت گذاشتند، تصريح کرد: بهتر از عشق چيزي در دنيا وجود ندارد و شما سنگرسازان بي‌سنگر عاشق خدا و شهادت بوديد و با اين انگيزه خدايي به جبهه‌هاي جنگ عليه باطل اعزام شديد.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه امنيت و توسعه امروز کشور مرهون و مديون خون شهدا و رشادت‌ ايثارگران است، گفت: همه بايد قدردان ايثارگري رزمندگان و شهدا باشيم.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه امروز نيز در حال جنگ هستيم و جنگ ادامه دارد، اضافه کرد: امروز دشمن از طريق جنگ اقتصادي و جنگ رواني وارد صحنه شده است و رمز پيروزي همان رموز دوران دفاع مقدس است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان