تاریخ 1397/07/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آموزش و اطلاع‌رساني بهره‌برداران از ارکان مهم کنترل و پيشگيري از بيماري‌ها محسوب مي‌شود

سرويس خبر:

دکتر علي جاويدپور رئيس اداره بهداشت و مديريت بيماري‌هاي طيور، زنبور عسل و آبزيان اداره کل دامپزشکي استان افزود: آموزش و اطلاع‌رساني از جمله ارکاني است که مي‌تواند نقش بسزايي را در کنترل و پيشگيري از بيماري‌ها داشته باشد و در همين راستا اداره کل دامپزشکي استان برنامه‌هايي در قالب برگزاري دوره‌هاي آموزشي، ارسال پيامک، خبر، اطلاعيه و...را به صورت مستمر در برنامه کاري خود قرار داده تا بهره‌برداران اطلاعات لازم را درخصوص وضعيت بيماري‌ها، اقدامات کنترلي و پيشگيرانه، تکنولوژي‌هاي نوين و... بدست آورند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه گفت: در همين راستا دو دوره آموزشي مجزا ويژه کارشناسان و مرغدارانبا موضوع بيماري کمپلس تنفسي در جوجه‌هاي گوشتي در شهرستان سمنان برگزار شد.

وي اضافه نمود: در اين دوره آموزشي اهميت اصول امنيت زيستي، نکاتي که بايد در زمينه واکسن و واکسيناسيون مورد توجه قرار گيرد و همچنين بيماري‌هاي مهم واگيردار طيور از جمله آنفلوانزا، نيوکاسل، برونشيت و... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پايان دکتر جاويدپور ضمن تشکر و قدرداني از برگزارکنندگان اين جلسه ابراز اميدواري نمود: برگزاري اينگونه جلسات زمينه توسعه و پيشرفت صنعت طيور را در منطقه به وجود مي‌آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان